Trwa ładowanie...
d3e9w0f

Rada Polityczna PiS wybierze władze statutowe

• W Warszawie zbiera się Rada Polityczna PiS
• Na wniosek prezesa Rada dokona w tajnym głosowaniu wyboru władz statutowych: Komitetu Politycznego, szefa Komitetu Wykonawczego, skarbnika i wiceprezesów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rada Polityczna PiS wybierze władze statutowe
(Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3e9w0f

Obecnie wiceprezesów PiS jest czworo: Beata Szydło, Mariusz Kamiński, Adam Lipiński i Antoni Macierewicz. Jeszcze przed lipcowym Kongresem PiS, który ponownie wybrał na prezesa Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się informacje o tym, że do grona wiceprezesów dołączą wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki. Wymieniane jest też nazwisko minister rodziny Elżbiety Rafalskiej.

Szefem Komitetu Wykonawczego pozostanie wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Spodziewane są zmiany w liczącym ponad 30 osób Komitecie Politycznym, zwanym ścisłym kierownictwem PiS. Mieliby z niego odejść między innymi były rzecznik partii i były poseł Marcin Mastalerek oraz europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

Przed posiedzeniem Rady posłowie nie chcieli oficjalnie odnosić się do partyjnych personaliów. Rada Polityczna PiS liczy kilkaset osób, zgodnie ze statutem należą do niej posłowie, senatorowie, europosłowie i członkowie wybrani przez Kongres partii. Posiedzenia Rady Politycznej są zamknięte dla mediów.

d3e9w0f

Podziel się opinią

Share
d3e9w0f
d3e9w0f
Więcej tematów