Trwa ładowanie...
d112rok

Rada Mediów Narodowych zajmie się sprawą Marcina Wolskiego. Będzie wezwanie dla prezesa TVP

Szef TVP Jacek Kurski będzie musiał tłumaczyć się przed Radą Mediów Narodowych? Posłanka PiS i członkini Rady Joanna Lichocka uważa, że powinien. Chodzi o dwóch dyrektorów: szefa telewizyjnej Dwójki Marcina Wolskiego i dyrektora biura spraw korporacyjnych, Stanisława Bortkiewicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski będzie musiał tłumaczyć się przed Radą Mediów Narodowych?
Jacek Kurski będzie musiał tłumaczyć się przed Radą Mediów Narodowych? (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d112rok

Marcin Wolski jest szefem TVP 2 od lipca 2016 roku. To właśnie na tej antenie od września 2017 roku emitowany jest serial komediowy "Pod wspólnym niebem". Jak się okazało, Wolski jest współautorem scenariusza i autorem piosenki do tego serialu.

- Pan Marcin Wolski jako dyrektor anteny podpisał umowę na realizację scenariusza, którego sam był współautorem. Co więcej, jest również autorem piosenki, wykorzystywanej w tym serialu, przez co pobiera tantiemy od każdej emisji. To jest sytuacja - w mojej opinii - niedopuszczalna, łamiąca zasady co najmniej etyki zawodowej - tłumaczy portalowi wirtualnemedia.pl posłanka Joanna Lichocka, członkini Rady Mediów Narodowych. - Możemy sobie wyobrazić, że szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisuje umowę z własną firmą na budowę jakiegoś odcinka autostrady. Taki człowiek natychmiast straciłby pracę. Sytuacja z dyrektorem TVP2 jest podobna i budzi moje najwyższe zaniepokojenie to, że informacje o panu Wolskim nie wywołały żadnej reakcji zarządu Telewizji Polskiej. Będę chciała prosić prezesa Jacka Kurskiego o wyjaśnienia w tej sprawie - dodała Lichocka.

d112rok

Zobacz także: Kurski znów zaklina rzeczywistość: "Opole to pod względem artystycznym wielki triumf kobiet!"

Rada zajmie się sprawą dyrektora Wolskiego na najbliższym posiedzeniu - 23 listopada. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, na posiedzenie to nie został zaproszony zarząd TVP. To jednak nie oznacza, że jego członkowie unikną odpowiedzi na trudne pytania. Posłanka Lichocka zapowiedziała w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl, że złoży wniosek o wezwanie Kurskiego do złożenia wyjaśnień.

d112rok

Wątpliwości wokół dyrektora Bortkiewicza

Kurski będzie musiał wytłumaczyć się przed Radą nie tylko ze sprawy dotyczącej Marcina Wolskiego, ale także drugiego dyrektora TVP - Stanisława Bortkiewicza.

W październiku jeden z użytkowników Twittera zarzucił Bortkiewiczowi, że w 1988 roku, niedługo przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, został pozyskany przez SB do współpracy jako kontakt operacyjny. Bortkiewicz szybko temu zaprzeczył. Tłumaczył też, że w ub.r. złożył oświadczenie lustracyjne, którego prawdziwość weryfikuje Instytut Pamięci Narodowej.

d112rok

- Informacja o zarejestrowaniu pana Stanisława Bortkiewicza jako współpracownika Służby Bezpieczeństwa przemknęła i wydaje się niby załatwiona - mówi portalowi wirtualnemedia.pl Lichocka. - Ja wiem, że pan Bortkiewicz zwrócił się o autolustrację, natomiast chciałabym się dowiedzieć od prezesa Jacka Kurskiego, czy zarząd TVP podjął jakieś kroki w tej sprawie - dodała. Jej zdaniem do czasu wyjaśnienia sprawy przez IPN Bortkiewicz powinien zostać zawieszony w obowiązkach. Przypomniała także uchwałę Rady Mediów Narodowych, która zalecała, by na stanowiskach kierowniczych w mediach narodowych nie pracowali byli pracownicy lub współpracownicy służb specjalnych PRL.

Źródło: wirtualnemedia.pl

d112rok

Podziel się opinią

Share

d112rok

d112rok
Więcej tematów