Trwa ładowanie...

Putin: zatrzymanie przez Ukrainę jej byłych żołnierzy to perfidia

• Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała na granicy z Krymem dwóch rosyjskich żołnierzy • SBU: to byli żołnierze armii Ukrainy, którzy przeszli na stronę rosyjską • Rosja: nasi żołnierze zostali porwani • Władimir Putin: to perfidia!
Share
Putin: zatrzymanie przez Ukrainę jej byłych żołnierzy to perfidia
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
doty1r8

"Perfidią" nazwał prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zatrzymanie przez służby Ukrainy dwóch byłych ukraińskich żołnierzy, którzy przeszli na stronę rosyjską. Rosja twierdzi, że żołnierze zostali "porwani", a Władimir Putin grzmi, że taka "perfidia ostatecznie obraca się przeciwko tym, którzy przeprowadzają podobne działania".

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że zatrzymani na granicy z Krymem dwaj żołnierze przeszli z armii ukraińskiej na stronę rosyjską. Z kolei władze w Moskwie oskarżyły ukraińskie służby specjalne o prowokację i porwanie dwóch rosyjskich żołnierzy.

Władimir Putin zaznaczył, że "jeśli ktoś na Ukrainie zamierza w ten sposób zdobyć sympatię mieszkańców Krymu", to są to daremne próby.

Po aneksji Krymu w 2014 roku część przebywających na półwyspie żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych wróciła na Ukrainę, a część pozostała i wstąpiła w szeregi armii rosyjskiej.

(oprac. Bartosz Lewicki)

doty1r8

Podziel się opinią

Share
doty1r8
doty1r8
Więcej tematów