ycipk-2a0gwn

PSL rośnie w siłę. Klub powiększa się o posłów, z którymi pożegnała się Platforma

Zostali wykluczeni z Platformy Obywatelskiej, teraz Marek Biernacki i Jacek Tomczak przeszli do klubu PSL. Jak tłumaczy Biernacki, trudno mu wyobrazić sobie siebie w towarzystwie Wiosny Roberta Biedronia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PSL się umacnia
PSL się umacnia (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
ycipk-2a0gwn

Powstał nowy klub PSL-Koalicja Polska. Trzech posłów przeszło do klubu PSL - donosi "Gazeta Wyborcza". Pisze o Joannie Fabisiak, Marku Biernackim i Jacku Tomczaku, którzy zostali wykluczeni z PO w styczniu 2018 roku. Transfer jednak Fabisiak nie dotyczy.

Przypomnijmy, że ta trójka zagłosowała wtedy za odrzuceniem projektu "Ratujmy kobiety" już w pierwszym czytaniu, a także za skierowaniem do dalszych prac projektu "Zatrzymaj aborcję", zakazującego przerywania ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

ycipk-2a0gwn

Skąd decyzja o dołączeniu do klubu PSL? - Skorzystałem z propozycji, by budować Koalicję Polską i skończyć plemienną wojnę. Wyrzucono mnie z PO, a przez ten czas partia zdążyła porozumieć się z Barbarą Nowacką i rozmawia z Wiosną. Trudno wyobrazić sobie mnie w tym towarzystwie. Ja jestem wierny swoim poglądom. Wyobrażam sobie koalicję PO-PSL do Sejmu - powiedział w rozmowie z gazetą Biernacki.

Zobacz także: Bolesny sondaż dla Schetyny. Bezwzględna opinia Sasina

PSL będzie jeszcze rosło?

ycipk-2a0gwn

To może być nie koniec zmian. Do PSL może przejść również były minister kultury Bogdan Zdrojewski - zauważa "Gazeta Wyborcza". Jak podaje Onet, do klubu PSL wchodzi także Radosław Lubczyk, do niedawna poseł Nowoczesnej.

Przypomnijmy, że kiedy Robert Biedroń zadeklarował chęć współpracy z PO, PSL zapowiedział, że o koalicji nie ma mowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2a0gwn
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2a0gwn

ycipk-2a0gwn
ycipk-2a0gwn