PSL ma kandydata na prezydenta Warszawy? "Dziennikarzom podoba się to nazwisko "

Do Pawła Rabieja i Rafała Trzaskowskiego na liście kandydatów na prezydenta Warszawy dołącza Jakub Stefaniak, obecny rzecznik prasowy PSL. – To poważna kandydatura. Warszawie trzeba świeżego spojrzenia – mówił na sejmowym briefingu szef Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakub Stefaniak jest głównym kandydatem z ramienia PSL do startu w wyścigu o warszawski ratusz
Jakub Stefaniak jest głównym kandydatem z ramienia PSL do startu w wyścigu o warszawski ratusz (East News, Fot: Maciej Łuczniewski)

Zapowiadana przez partie opozycyjne współpraca w wyborach samorządowych stanęła pod znakiem zapytania z chwilą wystawienia osobnych kandydatów na prezydenta Warszawy przez Nowoczesną i Platformę Obywatelską. – Jak widzę jak PO z Nowoczesną się ścigają i przeciągają linę, to może trzeba będzie ich pogodzić i wyłonić kandydata który połączy te środowiska – powiedział we wtorek w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem poważnym kandydatem na urząd prezydenta stolicy jest Jakub Stefaniak, obecny rzecznik prasowy PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz apeluje o zakończenie politycznego sporu

– Jestem przekonany, że poradził by sobie na tym stanowisku. Widze, też, że ma bardzo pozytywny odbiór wśród warszawiaków. My nie będziemy jednak stwarzać przeszkód w wyłonieniu jednego kandydata – powiedział Wirtualnej Polsce szef Ludowców. Sam Stefaniak unika jednoznacznych deklaracji. – Bardzo mi miło, że zostałem w ten sposób doceniony, ale nic nie zostało jeszcze przesądzone – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską.

Obecna kadenencja w warszawskim ratuszu będzie ostatnia dla Hanny Gronkiewicz-Waltz

Stefaniak, który przed pełnieniem obecnej funkcji w PSL był dziennikarzem (m.in. TVP Info), wyjaśnia, że Ludowcy są cały czas otwarci na rozmowy z różnymi środowiskami i nie wykluczają poparcia kandydata spoza partii. – Nie damy się jednak traktować jak ubogi krewny – zastrzega. Poza nazwiskiem Stefaniaka, w kontekście kandydata z ramienia PSL na urząd prezydenta Warszawy, wymieniało się również Bartłomieja Opalińskiego (członek sejmowej komisji ds. reprywatyzacji) oraz Adama Struzika (marszałek województwa mazowieckiego).

Polub WP Wiadomości