Trwa ładowanie...
d4jbwwm

"Przypływ szczerości" Bernadety Krynickiej. "Najlepiej opowiadać bajki"

Po przegranych wyborach - zapamiętana z zachowania w trakcie protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie - Bernadeta Krynicka udzieliła wywiadu. Jak podkreśliła, jest szczera, a jednak "najlepiej jest mówić to, co ludzie chcą usłyszeć", "wtedy może się wygra".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bernadeta Krynicka nie dostała się do Sejmu
Bernadeta Krynicka nie dostała się do Sejmu (East News, Fot: Jacek Domiński)
d4jbwwm

Bernadeta Krynicka była gościem programu z cyklu "Na starym rynku" w Telewizji Narew. Choć rozmowa odbyła się w grudniu, teraz Maksymilian Henzel, asystent posłanki Katarzyny Lubnauer, zamieścił fragment na Twitterze.

Krynicka była pytana o to, jak czuje się z tym, że nie uzyskała mandatu w wyborach parlamentarnych. Była posłanka zapewniła, że choć przegrała, wynik jest dla niej "powodem do dumy" i "sukcesem". Jednocześnie przyznała, że zakładała, że jej wynik będzie lepszy.

W mediach społecznościowych komentowany jest jednak inny cytat słów Krynickiej. - Niestety społeczeństwo nasze lubi bajkopisarzy, ludzie nie lubią prawdy słuchać. A ja jestem niepoprawna politycznie, szczera i otwarta. Tacy ludzie nie są w cenie w Polsce i w Łomży. Nie wyobrażam sobie, że poseł może zrobić w mieście więcej, niż ja zrobiłam - zaczęła.

d4jbwwm

Zobacz też: Scysja w Parlamencie Europejskim. Politycy nie są zażenowani

Oceniła, że "starania posłów niekoniecznie przekładają się na wynik" i wreszcie stwierdziła: - Myślę, że najlepiej opowiadać bajki i mówić o marzeniach. To jest taka pewna manipulacja, być może prawdziwa polityka, żeby mówić ludziom to, czego chcą słuchać. Wtedy może się wygra.

Henzel ten fragment wypowiedzi skomentował słowami: "Była posłanka PiS w przypływie szczerości o metodach działania partii. 'Najlepiej opowiadać bajki'".

Krynicka: pozostanę sobą

O czym jeszcze mówiła Krynicka? Narzekała, że "to smutne, że nie liczy się praca". Dodała, że "niewiele osób wierzyło w to, że może się nie dostać". - Nie wiem, czy jakbym była cichą myszką, to by mi na lepsze wyszło, czy gdybym umalowała sobie włosy na czarno czy blond, byłoby lepiej - zastanawiała się.

d4jbwwm

Nie wyklucza startu w kolejnych wyborach. - Dlaczego nie? Nie składam broni - powiedział. Podkreśliła, że zostanie sobą, i "albo taką Krynicą obywatele wybiorą, albo nie".

Zapytana o przyszłość, wspomniała o tym, że koledzy i koleżanki, którzy zostali w Sejmie deklarowali jej pomoc. - Trudno tego nie wykorzystać - przyznała.

Przypomnijmy, że o Krynickiej zrobiło się głośno z powodu jej zachowania podczas protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. Popularne stało się wtedy zdjęcie, które niektórzy traktowali jako "symbol".

d4jbwwm

Przeczytaj także:

Bernadeta Krynicka krytykowana za przemówienie. Mamy komentarz posłanki

Kandydatki PiS do Sejmu pokłóciły się o mikrofon. "Pani Krynicka, niech pani się nie popisuje"

Źródło: Telewizja Narew

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jbwwm

Podziel się opinią

Share

d4jbwwm

d4jbwwm
Więcej tematów