Trwa ładowanie...
d2ej0px

Bernadeta Krynicka dostała kierownicze stanowisko w szpitalu wojewódzkim

Kontrowersyjna była posłanka Bernadeta Krynicka została kierownikiem w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Kiedyś pracowała tam jako pielęgniarka. Teraz będzie rozliczała umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bernadeta Krynicka nie zdobyła mandatu posłanki w ostatnich wyborach do Sejmu
Bernadeta Krynicka nie zdobyła mandatu posłanki w ostatnich wyborach do Sejmu (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d2ej0px
  • Bernadeta Krynicka została kierownikiem w szpitalu
  • Pracowała tam wcześniej jako pielęgniarka
  • Była posłanka zasłynęła kontrowersyjnymi wypowiedziami

O nowym stanowisku dla Bernadety Krynickiej napisał portal mylomza.pl. Była posłanka została kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Do jej obowiązków będzie należało zawieranie umów i raportowanie do Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Potwierdzam, że otrzymałam taką funkcję - powiedziała Krynicka dziennikowi "Fakt".

d2ej0px

Była posłanka jest od wielu lat związana z łomżyńskim szpitalem. Od 1999 pracowała tam jako pielęgniarka oddziału dziecięcego. Potem przez osiem lat była radną w Łomży, a w 2015 r. dostała się do Sejmu.

Uciekała przed niepełnosprawnymi

Posłanka zasłynęła kontrowersyjnym zachowaniem w czasie protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie wiosną 2018 r. Media obiegła wówczas fotografia, na której widać Krynicką uciekającą przed niepełnosprawnymi i ich rodzicami.

- Ja się wstydzę za te matki, które wzięły tam swoje dzieci, bo ja nigdy nie pozwoliłabym sobie na to z szacunku do mojego dziecka, żeby robić taki cyrk - mówiła wówczas posłanka o protestujących rodzinach. Twierdziła też, że niepełnosprawni mogą pracować i zarabiać nawet 3 tys. zł.

d2ej0px

W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych Bernadeta Krynicka ponownie startowała do Sejmu. Nie udało się, dostała niewiele ponad 9 tys. głosów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ej0px

Podziel się opinią

Share

d2ej0px

d2ej0px
Więcej tematów