Trwa ładowanie...

Przyłębska ostro o zarzutach opozycji. "To bzdury"

Julia Przyłębska postanowiła odeprzeć ataki ze strony polityków opozycji pod adresem Trybunału Konstytucyjnego. Wywołała podczas wywiadu nazwiska Borysa Budki, Michała Szczerby i Janusza Lewandowskiego.
Share
Julia Przyłębska broni Trybunału Konstytucyjnego
Julia Przyłębska broni Trybunału KonstytucyjnegoŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d342d8a

Prezes Przyłębska odniosła się do krytycznych wypowiedzi polityków opozycyjnych o pracy Trybunału Konstytucyjnego. Według niej, "wypowiedzi Lewandowskiego, Szczerby, Budki to bzdury".

- Takie sformułowania europosła Lewandowskiego, który twierdzi, że Trybunał jest fasadowy, że nie ma Trybunału, wypowiedzi posła Szczerby, byłego ministra Budki, opowiadające o tym, że Trybunał nie działa, to, mówiąc językiem byłego prezesa TK, prof. Rzeplińskiego, to są bzdury - oświadczyła Julia Przyłębska w programie "Wydarzenia i opinie" w Polsat News. Dodała również, że "wyznaczane są terminy rozpraw, wydawane są wyroki".

*Europejska debata, ustawa o IPN, Kamiński *

d342d8a

Prezes TK odniosła się również do środowej debaty o praworządności w Polsce w Komisji Europejskiej. - W tej debacie są stawiane bardzo ogólne, ogólnikowe tezy. Mnie brakuje konkretu. Jeśli zdaniem drugiej strony nie zostały dotrzymane pewne warunki umowy, to trzeba powiedzieć, w którym zakresie uważamy, że regulacje powinny być zmienione. Generalnie mogę powiedzieć, że zostało zrobione wiele – uznała Przyłębska.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego zdradziła również, kiedy sędziowie zajmą się ustawą o IPN. - Planujemy, że jeszcze przed wakacjami sierpniowymi postaramy się wyznaczyć termin - dodała.

Przyłębska była dodatkowo pytana o to, kiedy Trybunał pochyli się nad sprawą ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. - Prawdopodobnie w lipcu. Odbędzie się narada i wszystko wskazuje na to, że w lipcu będzie w tej sprawie wydany werdykt - oświadczyła Julia Przyłębska.

d342d8a

*Zobacz także: „Nie depczemy konstytucji - prezydencki minister” *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d342d8a

Podziel się opinią

Share
d342d8a
d342d8a
Więcej tematów