ycipk-1edkyv

Przyłębska ostro o zarzutach opozycji. "To bzdury"

Julia Przyłębska postanowiła odeprzeć ataki ze strony polityków opozycji pod adresem Trybunału Konstytucyjnego. Wywołała podczas wywiadu nazwiska Borysa Budki, Michała Szczerby i Janusza Lewandowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Przyłębska broni Trybunału Konstytucyjnego
Julia Przyłębska broni Trybunału Konstytucyjnego (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-1edkyv

Prezes Przyłębska odniosła się do krytycznych wypowiedzi polityków opozycyjnych o pracy Trybunału Konstytucyjnego. Według niej, "wypowiedzi Lewandowskiego, Szczerby, Budki to bzdury".

- Takie sformułowania europosła Lewandowskiego, który twierdzi, że Trybunał jest fasadowy, że nie ma Trybunału, wypowiedzi posła Szczerby, byłego ministra Budki, opowiadające o tym, że Trybunał nie działa, to, mówiąc językiem byłego prezesa TK, prof. Rzeplińskiego, to są bzdury - oświadczyła Julia Przyłębska w programie "Wydarzenia i opinie" w Polsat News. Dodała również, że "wyznaczane są terminy rozpraw, wydawane są wyroki".

*Europejska debata, ustawa o IPN, Kamiński *

ycipk-1edkyv

Prezes TK odniosła się również do środowej debaty o praworządności w Polsce w Komisji Europejskiej. - W tej debacie są stawiane bardzo ogólne, ogólnikowe tezy. Mnie brakuje konkretu. Jeśli zdaniem drugiej strony nie zostały dotrzymane pewne warunki umowy, to trzeba powiedzieć, w którym zakresie uważamy, że regulacje powinny być zmienione. Generalnie mogę powiedzieć, że zostało zrobione wiele – uznała Przyłębska.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego zdradziła również, kiedy sędziowie zajmą się ustawą o IPN. - Planujemy, że jeszcze przed wakacjami sierpniowymi postaramy się wyznaczyć termin - dodała.

Przyłębska była dodatkowo pytana o to, kiedy Trybunał pochyli się nad sprawą ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. - Prawdopodobnie w lipcu. Odbędzie się narada i wszystko wskazuje na to, że w lipcu będzie w tej sprawie wydany werdykt - oświadczyła Julia Przyłębska.

ycipk-1edkyv

*Zobacz także: „Nie depczemy konstytucji - prezydencki minister” *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1edkyv

Źródło: Polsat News

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1edkyv

ycipk-1edkyv
ycipk-1edkyv