Trwa ładowanie...
d2134yg

Przyłębska odpowiada na raport HFPC. "Jest nierzetelny"

Instytucja w opublikowanym raporcie stwierdziła, że wiele politycznych decyzji odbiło się na pracy Trybunału Konstytucyjnego. - Wnioski z niej płynące nie mają pokrycia w faktach - komentuje prezes TK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Przyłębska nie zgadza się z raportem HFPC na temat Trybunału Konstytucyjnego
Julia Przyłębska nie zgadza się z raportem HFPC na temat Trybunału Konstytucyjnego (East News, Fot: Jacek Dominski)
d2134yg

Helsińska Fundacja Praw Człowieka opublikowała w czwartek raport dotyczący Trybunału Konstytucyjnego za rok 2017. "Niska ilość wydanych orzeczeń, wikłanie się w bieżące spory polityczne, a także wzajemne wizyty polityków rządzącej większości parlamentarnej oraz kierownictwa TK" - to zarzuty jakie stawia ekspert Marcin Wolny.

Inne wnioski z raportu odnoszą się do ustaw wprowadzonych w grudniu 2016 r., które miały regulować pracę Trybunału Konstytucyjnego. W rzeczywistości doprowadziło to do "obniżenia sprawności postępowań przed TK oraz powołania Julii Przyłębskiej na stanowisko prezesa sądu".

Zobacz także: Misiewicz komentuje książkę Tomasza Piątka. "Stek bzdur i kłamstw"

Do zarzutów Fundacji odniosła się prezes Trybunału Konstytucyjnego - informuje portal gazeta.pl. - Analiza przeprowadzona przez Helsińską Fundację Praw Człowieka dot. pracy Trybunału Konstytucyjnego jest nierzetelna, wnioski z niej płynące nie mają pokrycia w faktach - uważa Julia Przyłębska.

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2134yg

Podziel się opinią

Share
d2134yg
d2134yg
Więcej tematów