Trwa ładowanie...
d28ts3r

Przyjął odznaczenie od Lecha Kaczyńskiego, a od Andrzej Dudy już nie chce. Wyjaśnia nam dlaczego

Krzysztof Siemieński był działaczem opozycyjnym w czasach PRL. Prezydent chciał go za tę działalność uhonorować, ale ten odmówił. - Nie mógłbym przyjąć odznaczenia od kogoś, kto łamie prawo - mówi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Siemieński jest zapalonym żeglarzem
Krzysztof Siemieński jest zapalonym żeglarzem (Facebook.com, Fot: Krzyszto Siemieński)
d28ts3r

Siemieński odmówił przyjęcia Krzyża Wolności i Solidarności z rąk Andrzeja Dudy. Według opozycyjnego działacza prezydent źle pełni swoją rolę i notorycznie łamie Konstytucję. Według Siemieńskiego Duda jest "jak plastelina w rękach prezesa".

- Na początku nie chciałem nagłaśniać mojej odmowy. Jednak miarka się przebrała, gdy zobaczyłem mojego przyjaciela, Władka Frasyniuka skutego kajdankami. Prezydent powinien go bronić, ale tego nie zrobił. Uznałem, że upublicznienie mojej odmowy zwróci uwagę ludzi na to zachowanie prezydenta - tłumaczy.

Zobacz także: Głośne zatrzymanie Frasyniuka. "Dzikość państwa PiS się pokazała"

Pytam działacza, czy zdarzyło mu się wcześniej coś podobnego. - Nie. Przyjąłem nawet Krzyż Oficerski od Lecha Kaczyńskiego. Można mu było różne rzeczy zarzucić, meldował wszystko swemu bratu, jak przełożonemu, ale był praworządny i szanował Konstytucję. Spotkałem się z nim z przyjemnością - opowiada.

d28ts3r

Siemiński dodaje też, że jest żeglarzem i wstyd mu, kiedy w odległych krajach czy na morzu słyszy, jak rozmawia się o Polsce, jak ludzie zastanawiają się czy to jeszcze demokratyczny kraj. - To bardzo nieprzyjemne - podkreśla. Ma nadzieję, że za kilka lat Polska odbuduje na nowo swój wizerunek, a prawo będzie znów przestrzegane.

Podziękowania dla hejterów

Wyznanie Siemińskiego poruszyło ludzi. Jego post z listem odmownym opublikowany na Facebooku udostępniło już ponad 2 tys. osób. Pod jego postem można przeczytać przede wszystkim gratulacje odwagi, nie zabrakło też jednak krytyki, a nawet sugestii, że Siemiński to "ruski agent". Działacz opozycyjny zamiast denerwować się na hejterów, podziękował im w kolejnym poście. Stwierdził, że dla niego najważniejsze jest, że w ogóle przeczytali list.

"Nie zrewanżuję się Wam inwektywami i obelgami, bo eskalacja konfliktu nie prowadzi nigdy do niczego dobrego. Wszystkim zaś i samemu sobie życzę, żebyśmy każdej nocy kładli się spać spokojni, a wstawali rano radośni" - podsumował.

Czytaj też: Konsul honorowy w Meksyku odmówił przyjęcia orderu od prezydenta Dudy

d28ts3r

Podziel się opinią

Share

d28ts3r

d28ts3r
Więcej tematów