Trwa ładowanie...
d20l21g

Przez błąd medyczny doznał poważnego kalectwa. Otrzymał rentę i ćwierć miliona zadośćuczynienia

Mężczyzna oskarża szpital o brak szybkiej reakcji, przez co tętniak głowy nie został wykryty na czas. Poszkodowany został sparaliżowany i wymaga rehabilitacji. Pacjent dostał już odszkodowanie, teraz walczy o rekompensatę dla żony i dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyznę odsyłano od szpitala do szpitala
Mężczyznę odsyłano od szpitala do szpitala (iStock.com)
d20l21g

Historia zaczęła się w lipcu 2015 r. Mężczyzna doznał silnego bólu głowy podczas prac polowych. Doprowadziło to do krótkotrwałej utraty przytomności połączonej z drgawkami. Poszkodowany wraz z żoną pojechał do szpitala w Starachowicach. Na przyjęcie czekał 4 godz., a diagnozę postawiono po 20 min. Nie zrobiono żadnych badań. Powodem było rzekome "nadużywanie alkoholu" - informuje portal echodnia.eu.

Kilka dni później ból nasilił się na tyle, że pokrzywdzony nie mógł samodzielnie chodzić i utrzymać równowagi. Po tomografii głowy okazało się, że ma guza mózgu. Lekarz zapewnił go, że operacja nie musi zostać przeprowadzona natychmiast, bo guz nie jest złośliwy. Potem mężczyzna zaczął mieć problemy z mową, chodzeniem i czuciem w lewej ręce. Znów trafił do Starachowic, gdzie stwierdzono u niego tętniaka.

d20l21g

Podczas pobytu w szpitalu w Kielcach nasilił się niedowład. Obecnie poszkodowany jest w połowie sparaliżowany i niezdolny do samodzielnego funkcjonowania. Rodziny nie stać na prywatną rehabilitację. Małżeństwo postanowiło walczyć o sprawiedliwość. Po dwóch latach batalii sądowej pacjentowi przyznano 250 tys. zł zadośćuczynienia i 2860 zł stałej renty. Jego pełnomocnik zapewnia, że to nie koniec walki. Chce walczyć o rekompensatę dla żony i dzieci mężczyzny.

Zobacz także: Wiceminister Sellin o pensjach. „Ja nie narzekam”

d20l21g

Źródło: echodnia.eu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d20l21g

d20l21g
d20l21g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów