Trwa ładowanie...
d31lxzl
usa
31-10-2004 01:55

Przewaga Kerry'ego nad Bushem

Demokratyczny kandydat na prezydenta senator John Kerry ma obecnie przewagę 1 punktu procentowego nad jego republikańskim rywalem, obecnym prezydentem George W. Bushem - wynika z opublikowanych w sobotę sondaży przeprowadzonych przez agencję Reuters i instytut Zogby. Kerry ma też mieć niewielką przewagę w sześciu kluczowych
stanach.

d31lxzl
d31lxzl

Według tych sondaży, za Kerrym opowiada się 47%, a za Bushem 46% wyborców. Jest to jednak różnica mieszcząca się w marginesie błędu.

Według sondaży z ub. piątku, obaj kandydaci mieli równe poparcie - po 47% wyborców. Od 7 października, czyli od czasu rozpoczęcia publikowania wyników sondaży, żadnemu z kandydatów nie udało się przekroczyć bariery 50%.

Zapowiada to zaciętą walkę aż do końca głosowania w wyborach, które odbędą się już w najbliższy wtorek 2 listopada. Kluczem do zwycięstwa będzie - jak oceniają obserwatorzy - zdobycie przewagi w ok. 10 "niezdecydowanych" stanach.

Bush wciąż ma silne poparcie Republikanów, biznesmenów, żonatych wyborców i nawróconych na chrześcijaństwo. Kerry umacnia swoją przewagę wśród młodych wyborców, Afroamerykanów i Latynosów - powiedział szef instytutu John Zogby.

d31lxzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31lxzl
Więcej tematów