Trwa ładowanie...

Przemysław Czarnek przyznał nagrody w resorcie. Chodzi o wielkie sumy

Przemysław Czarnek przyznał ogromne nagrody dla pracowników Ministerstwa Edukacji i Nauki. Sumy robią wrażenie - to łącznie blisko 700 tys. zł. Związek Nauczycielstwa Polskiego zwraca uwagę, że te pieniądze można byłoby przeznaczyć na inny cel.
Share
Przemysław Czarnek i wielkie nagrody w resorcie nauki. Sumy robią wrażenie
Przemysław Czarnek i wielkie nagrody w resorcie nauki. Sumy robią wrażenieŹródło: FORUM
d13f3zy

19 października 2020 roku Przemysław Czarnek został powołany przez prezydenta RP na urząd ministra edukacji i nauki w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego. Tymczasem "Super Express" zapytał resort o kwotę nagród dla pracowników MEN przyznanych od 20 października 2020 r.

Jak wynika z informacji przekazanej od rzecznika ministerstwa, suma nagród przyznanych w ministerstwo pod rządami Przemysława Czarnka opiewa łącznie na 682 749,57 złotych.

- Przyznawanie nagród uznaniowych było powiązane z osiągnięciami pracowników i było uzależnione m.in. od zaangażowania, przejawiania inicjatywy w pracy, doskonalenia sposobu jej wykonywania - tłumaczył rzecznik resortu.

d13f3zy

Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Dla porównania w Ministerstwie Obrony wypłacono jedną nagrodę w wysokości 4 tys. zł brutto. Podobnie wygląda sytuacja w MSWiA: tam również wypłacono jedną nagrodę, tyle że o wysokości 2,5 tys. zł brutto.

- Po prostu szok i niedowierzanie – powiedziała w rozmowie z poniedziałkowym "SE" Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka prasowa Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Za te pieniądze można by w końcu stworzyć platformę do zdalnego prowadzenia lekcji. W końcu moglibyśmy uniezależnić się od komercyjnych serwisów - dodała.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13f3zy

Podziel się opinią

Share
d13f3zy
d13f3zy
Więcej tematów