Trwa ładowanie...

Przełom w rozmowach o sądach. Piotrowicz: możliwe rozpoczęcie prac na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Jest kompromis między Pałacem Prezydenckim a Prawem i Sprawiedliwością dotyczący prezydenckich projektów ustaw reformujących sądownictwo.

Przełom w rozmowach o sądach. Piotrowicz: możliwe rozpoczęcie prac na najbliższym posiedzeniu SejmuŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d404day
d404day

Informacje potwierdził w rozmowie z portalem 300polityka.pl przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz. To on prowadził negocjacje z Pałacem w imieniu PiS. W piątek odbyło się kolejne spotkanie Piotrowicza z zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą.

- Rzeczywiście po trzecim dniu negocjacji wypracowaliśmy porozumienie na tyle, że będzie możliwe rozpoczęcie prac w parlamencie na najbliższym posiedzeniu - powiedział Piotrowicz.

- Jest zgoda, żeby zachować warunki brzegowe, o których mówił pan prezydent: wybór 3/5 i zagwarantowanie opozycji prawa wyboru do KRS, żeby nie był to wybór jednoklubowy. W przypadku, gdyby nie było takiej możliwości przez 3/5, to druga tura miałaby miejsce bezwzględną większością - mówił poseł PiS.

Zobacz także: Prezydent przedstawił projekty ustaw o KRS i Sądzie

Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 22-24 listopada.

Źródło: 300polityka.pl

d404day
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d404day
Więcej tematów