Trwa ładowanie...
Ewa Koszowska
18-04-2015 16:44

Przejmujący apel dzieci z wiosek SOS. Szukają nowych rodziców

"Proszę Pani, może mi Pani pomóc... bo ja zgubiłem mamę" - takimi słowami sześcioletni Julek prosił o pomoc przechodzących obok dorosłych. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce poprzez akcję "Szukam mamy... " chciało zwrócić uwagę, że stale brakuje kandydatów na rodziców zastępczych. Byliśmy z kamerą w wiosce SOS w Siedlcach, gdzie opuszczone i osierocone dzieci mogą prowadzić normalne życie, jak ich rówieśnicy ze zwykłych domów. Każda wioska składa się z osiedla domków, w których dzieci mieszkają z zastępczymi rodzicami. - To jest szalenie trudna praca, pełna różnych wyzwań, ale też szalenie satysfakcjonująca - mówi Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Share
d1ejfpf

W Polsce jest prawie 80 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, jedna piąta z nich zamiast w rodzinach, wychowuje się w instytucjonalnych formach opieki.Cały czas brakuje kandydatów na rodziców zastępczych. W każdej SOS Wiosce Dziecięcej są jeszcze domy, w których mogłyby zamieszkać potrzebujące dzieci wraz z nowymi Rodzicami SOS.

Możesz także pomóc osieroconym dzieciom, przekazując 1 proc. podatku na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce:

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce KRS 0000 056 901

d1ejfpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ejfpf
d1ejfpf
Więcej tematów