Trwa ładowanie...
d3es8tu
Protesty przed Sejmem. Czy Andrzej Duda na nie odpowie?

Protesty przed Sejmem. Czy Andrzej Duda na nie odpowie?

Przeciwnicy reformy sądownictwa o godz. 15 rozpoczęli zbierać się przed Sejmem. "Mamy dość" - podkreśla Komitet Obrony Demokracji. I zapowiada, że będzie wzywać prezydenta Andrzeja Dudę do rozmów w sprawie ustaw o KRS i SN. Czy uda im się przekonać głowę państwa? Sprawdzał to nas reporter Klaudiusz Michalec, który jest na miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3es8tu

Jak mówi reporter WP, przed Sejmem zebrało się kilkaset osób i cały czas dochodziły nowe. Niektórzy przynieśli ze sobą białe róże.

Manifestanci domagają się rozpoczęcia szerokich konsultacji społecznych w sprawie reformy sądownictwa oraz wstrzymania prac nad znajdującymi się w Sejmie projektami ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.

d3es8tu

Jak mówili, chcą aby prace nad zmianą konstytucji zostały wstrzymane, a prezydent Andrzej Duda przestrzegał obecną ustawę zasadniczą.

Ze sceny ustawionej przed Sejmem przemawiali liderzy KOD i politycy. Cześć posłów przyszła do manifestantów po orędziu prezydenta Andrzeja Dudy. Manifestanci krzyczeli "precz z Kaczorem dyktatorem", "wolność", "chcemy weta".

d3es8tu

Podziel się opinią

Share

d3es8tu

d3es8tu
Więcej tematów