Trwa ładowanie...

Protest ratowników. Minister z Kancelarii Prezydenta zaprasza na rozmowy

- Chciałabym zaapelować do pracowników służby zdrowia, żeby nie odchodzili od pacjentów. Takich sytuacji być nie może, że nie ma karetki, że nie można dojechać do pacjenta. Apeluję o to, żebyśmy usiedli do stołu i porozmawiali o tym - stwierdziła Bogna Janke, minister w Kancelarii Prezydenta.

Protest ratowników: minister w Kancelarii Prezydenta zaprasza na rozmowy Protest ratowników: minister w Kancelarii Prezydenta zaprasza na rozmowy Źródło: East News, fot: Jakub Kamiński
d1n05d6
d1n05d6

Minister w Kancelarii Prezydenta Bogna Janke była jednym z gości programu "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET". Rozmawiano między innymi o proteście ratowników medycznych i zapowiadanej manifestacji pracowników służby zdrowia 11 września w Warszawie. Minister w Kancelarii Prezydenta zaproponowała pracownikom służby zdrowia rozmowy w Pałacu Prezydenckim.

Prowadzący program zapytał, czy prezydent jest gotowy na takie spotkanie.

- Tak. Zapraszam wszystkich państwa do Pałacu Prezydenckiego, usiądźmy przy jednym stole i porozmawiajmy o tym, ale miejmy na względzie to, że rząd nie ma fabryki pieniędzy, z której dosypuje każdemu, kto tylko wysunie żądania. Musimy się spotkać po drodze. Rząd zapowiada podwyżki i jest przedstawiona droga do tego, żeby sytuację w służbie zdrowia poprawić - odpowiedziała Bogna Janke.

Protest ratowników medycznych. Gość zdradza zarobki

Na te słowa zareagował Marek Sawicki z PSL. - W tej chwili apeluję do ratowników medycznych, nie róbcie 11 września manifestacji, idźcie na Krakowskie Przedmieście do pana prezydenta. On tam czeka i z pewnością wszystkie wasze problemy rozwiąże - komentował Marek Sawicki. - Ratownicy o spotkanie proszą od miesiąca. Od miesiąca są składane wypowiedzenia, wiadomo było, jak to się skończy - dodał polityk.

d1n05d6

Źródło: Radio ZET

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1n05d6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n05d6
Więcej tematów