Trwa ładowanie...

Prokuratura umarza dochodzenie ws. wypadku z udziałem Jarosława Zielińskiego

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku podjęła taką decyzję po ocenie biegłych, że osoby, które ucierpiały w wypadku miały jedynie powierzchowne obrażenia.

Prokuratura umarza dochodzenie ws. wypadku z udziałem Jarosława ZielińskiegoŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4hy0d2
d4hy0d2

Jak podał rzecznik prasowy białostockiej prokuratury Łukasz Janyst, u żadnej z osób nie doszło do "naruszenia czynności narządu ciała ani rozstroju zdrowia trwającego dłużej niż 7 dni".

Tym samym wypadek, w którym uczestniczył wiceminister Jarosław Zieliński, nie jest przestępstwem opisanym w Kodeksie karnym. A to oznacza, że sprawą zajmie się teraz policja.

- Po uprawomocnieniu się postanowienia o umorzeniu dochodzenia planowane jest natomiast wyłączenie stosownych materiałów i przekazanie ich policji w celu przeprowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenie - poinformował w komunikacie prokurator Łukasz Janyst.

Zobacz też: ile wypadków miał BOR?

Wypadek z udziałem Jarosława Zielińskiego

Do wypadku doszło po północy 27 lipca, w miejscowości Krzywa na drodze krajowej nr 8 koło Suchowoli w województwie podlaskim. Jak informowała wtedy policja, w wypadku uczestniczyły dwa samochody. Jednym z aut pasażerem był Jarosław Zieliński, a kierowała jego żona.

Po wypadku wiceszef MSWiA trafił na badania do szpitala. Obrażenia odniosła też kobieta kierująca drugim autem.

d4hy0d2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hy0d2
Więcej tematów