Trwa ładowanie...

Prokuratura ma nowy trop ws. Ewy Tylman? Zamyka ulice w centrum Poznania

• Ulice w centrum Poznania mają zostać zamknięte
• Ma to związek ze śledztwem ws. zabójstwa Ewy Tylman
• Prokuratura nie ujawnia, jakie czynności chce przeprowadzić

Share
Prokuratura ma nowy trop ws. Ewy Tylman? Zamyka ulice w centrum Poznania
Źródło: KWP w Poznaniu
d3mipsj

W środę od południa na trzy godziny zamknięte dla ruchu pieszego i kołowego zostaną ulice w centrum Poznania. Ma to związek ze śledztwem ws. zabójstwa Ewy Tylman, do którego miało dojść w listopadzie ub. roku w Poznaniu.

Prokuratura nie precyzuje, jakie czynności zamierza wykonywać na zamkniętym obszarze obejmującym m.in. okolice Warty, gdzie kobieta była widziana po raz ostatni.

d3mipsj

W nocy z 22 na 23 listopada Ewa Tylman wracała po imprezie do domu. Odprowadzał ją kolega, Adam Z. Po raz ostatni 26-latka była widziana ok. godziny 3.20 w okolicach ul. Mostowej, przed mostem Rocha. Po tym ślad po niej zaginął.

Kolega zaginionej, Adam Z. trafił do aresztu - jest podejrzany o "dokonanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym".

Dno i nabrzeża Warty były wielokrotnie przeszukiwane z użyciem specjalistycznego sprzętu. Ciała kobiety tam nie znaleziono.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus potwierdziła we wtorek, że na środę zaplanowane zostały czynności procesowe w związku ze sprawą Ewy Tylman. Jak dodała, do tej pory ich przeprowadzenie było utrudnione ze względu na zainteresowanie osób postronnych i obecność mediów.

d3mipsj

- W tej chwili nie mogę podać, jakie czynności będą wykonywane, czy zostanie przeprowadzony eksperyment procesowy. Informacje takie być może będzie można przekazać w środę po zakończeniu działań - podała Mazur-Prus.

Rzeczniczka urzędu miasta Hanna Surma poinformowała we wtorek, że na wniosek Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w środę między godz. 12 a 15 zamkniętych zostanie kilka ulic w obrębie skrzyżowań: ul. Małe Garbary z ul. Estkowskiego, ul. Królowej Jadwigi z ul. Krzywoustego, ronda Rataje i ronda Śródka.

Zamknięte zostaną fragmenty ulicy Mostowej, Kórnickiej i Kazimierza Wielkiego. W związku z wstrzymaniem ruchu pieszego i samochodowego wprowadzone zostaną czasowe zmiany tras tramwajowych oraz autobusowych.

d3mipsj

Podziel się opinią

Share
d3mipsj
d3mipsj
Więcej tematów