ycipk-27z2vm

Prognoza pogody na dziś - 8 stycznia. IMGW wydaje trzy rodzaje alertów. Kolejnym problemem wiatr

Pogodę nad Polską kształtować będą układy niżowe znad Skandynawii i Rosji. Pierwszy przyniesie do kraju chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Z kolei drugi, cieplejsze powietrze polarno-morskie. Wiatr będzie obniżał odczuwalną temperaturę, a w czasie opadów śniegu tworzył zamiecie i zawieje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Różnica w temperaturze może wynieść nawet 10 stopni Celsjusza
Różnica w temperaturze może wynieść nawet 10 stopni Celsjusza (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
ycipk-27z2vm

Wtorek upłynie pod znakiem chmur i opadów. Deszcz aktywny będzie w całym Polsce, ale najbardziej da się we znaki w województwie zachodniopomorskim. Do końca dnia może tam spaść do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Śnieg także będzie padał na obszarze całego kraju, z czego najintensywniej na wschodzie. Warstwa pokrywy śnieżnej może się zwiększyć o 5 cm.

Znać będzie dawał o sobie silny wiatr. Przeważnie będzie wahał się w porywach od 40 do 70 km/h. Na zachodnim wybrzeżu może osiągnąć on prędkość do 80 km/h, a w górach nawet do 100. Kolejny raz temperatura podzieli Polskę na dwie części. Na wschodzie słupki rtęci wskażą od -4 do -2 stopni Celsjusza, a na zachodzie termometry pokażą od 4 do 6 kresek na plusie.

ycipk-27z2vm
wxcharts.eu
Podziel się

IMGW wydał trzy rodzaje alertów. Na Dolnym Śląsku obowiązują ostrzeżenia 1 stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Na marznące opady uważać będą musieli mieszkańcy województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego. Z kolei silny mróz obejmie Małopolskę i Podkarpacie.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

Zobacz także: Andrzej Duda dla WP: Problem polega na paleniu śmieci

ycipk-27z2vm

Źródło: cumulus.wroc.pl/pogodynka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-27z2vm
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-27z2vm

ycipk-27z2vm
ycipk-27z2vm