ycipk-h0zbg6

Prognoza pogody na dziś - 30 października. Ciepło w całym kraju. Temperatura jak na wiosnę

Wtorek przywita nas pochmurną i miejscami bardzo wietrzną aurą. Lokalnie popada, w jednych rejonach przed południem, a w innych po południu. Dzielić nie będzie jednak temperatura. W całej Polsce ciepło, nawet do 23 stopni Celsjusza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We wtorek wysoką temperaturą będą się cieszyć mieszkańcy wszystkich rejonów Polski
We wtorek wysoką temperaturą będą się cieszyć mieszkańcy wszystkich rejonów Polski (East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK)
ycipk-h0zbg6

Wtorek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnym, słonecznym dniem bez opadów. Taka aura nie będzie sprzyjać jednak wszystkim mieszkańcom Polski. Do południa deszcz może spaść w środkowym pasie kraju od Pomorza, przez Kujawy, Wielkopolskę, Łódzkie, po Opolszczyznę, Śląsk i Małopolskę.

Po południu pogoda popsuje się w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim i lubelskim. W ciągu dnia należy spodziewać się silnego wiatru, który w porywach może osiągać prędkość od 45 do 75 km/h. W górach może wiać jeszcze mocniej, nawet w granicach 90-120 km/h.

ycipk-h0zbg6

W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia 1 stopnia przed wiatrem dla pięciu rejonów. Alerty obowiązują w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim, a także zachodniopomorskim.

WP.PL
Podziel się

W ciągu dnia czeka nas bardzo wysoka jak na jesienne standardy temperatura. Na północnym-wschodzie słupki rtęci wskażą od 16 do 18 stopni Celsjusza. Z kolei na pozostałym obszarze kraju będzie jeszcze cieplej. Tam termometry wskażą od 19 do nawet 23 kresek.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

ycipk-h0zbg6

Zobacz także: Niewinna zabawa, która może przerodzić się w koszmar. Nie dawaj psu lizać się po twarzy

Źródło: cumulus.wroc.pl/pogodynka.pl

ycipk-h0zbg6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-h0zbg6
ycipk-h0zbg6