Trwa ładowanie...
d1l9w17

Groźba powodzi na północy. Ostrzeżenia IMGW

Silny wiatr wpycha wody rzek na Żuławach z powrotem w głąb lądu. Okolicom Elbląga zagrażają podtopienia wywołane przez tzw. cofkę. IMGW ostrzega, że poziom wody może sięgnąć stanów alarmowych.
Share
Kilka dni wcześniej woda podeszła pod domy w miejscowości Nowakowo
Kilka dni wcześniej woda podeszła pod domy w miejscowości NowakowoŹródło: East News, Fot: Adam Wysocki
d1l9w17

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia hydrologiczne 2. stopnia dla województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenia synoptyków dotyczą Żuław i Zalewu Wiślanego.

Jak wyjaśniają eksperci, podtopienia mogą być skutkiem prognozowanej na północy rosnącej siły wiatru z kierunku północno-wschodniego i wschodniego oraz opadów deszczu. IMGW ostrzega, że na Zalewie Wiślanym i Żuławach stany wody utrzymywać się będą powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów alarmowych.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

d1l9w17

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do poniedziałkowego wieczoru, ale może zostać przedłużone, bo deszcz i silny wiatr na Pomorzu utrzymają się co najmniej do środy.

Oznacza to, że po raz drugi w ciągu tygodnia mieszkańcy miejscowości położonych nad rzeką Elbląg, Szkarpawą, Nogatem z niepokojem spogolądają na wodowskazy.

Sytuację monitorują służby przeciwpowodziowe i strażacy.

d1l9w17
d1l9w17

Podziel się opinią

Share
d1l9w17
d1l9w17
Więcej tematów