Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na dziś - 25 sierpnia. Gwałtowne burze i nawałnice na południowym wschodzie kraju

Burze, nawałnice, silny wiatr, a nawet trąba powietrzna na Podlasiu. Piątek minął pod znakiem bardzo gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Co nas czeka w sobotę i niedzielę? Synoptycy nadal ostrzegają przed burzami i silnymi podmuchami wiatru na wschodzie kraju i na Podkarpaciu.
Share
Deszcz i burze nad Polską. Najgorzej będzie na południowym wschodzie kraju
Deszcz i burze nad Polską. Najgorzej będzie na południowym wschodzie krajuŹródło: flickr.com
ds5dhkl

W sobotę w kraju dominować będą chmury, które przynosić będą przelotne opady deszczu, a na wschodzie i południowym wschodzie występować będą burze, które lokalnie mogą być gwałtowne.

Uwaga! Po południu na wschodzie i południowym wschodzie kraju podczas burz możliwe są bardzo intensywne opady deszczu i silne porywy wiatru - do 75 km/h. Lokalnie może spaść grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia (najniższego w trzystopniowej skali) przed burzami dla woj. podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

   windy.com
Źródło: windy.com

Będzie chłodniej. W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od 18 do 22 st. C. Cieplej będzie na wschodzie Polski. Słupek rtęci na termometrze wskaże od 26 do 29 st. C.

ds5dhkl

Zobacz, gdzie teraz jest burza

W niedzielę mieszkańcy zachodniej części Polski (od Zachodniopomorskiego przez Kujawy, Wielkopolskę i Lubuskie po Dolny Śląsk) moga liczyć na słoneczną aurę. Po południu pogoda poprawi się także na Opolszczyźnie.

W pozostałej części Polski dominować będą chmury i występować będą opady deszczu, które na wschodzie chwilami będą nieco intensywniejsze. W ciągu dnia na wschodzie i południowym wschodzie może spaść do 5 - 10 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, a w Tatrach nawet do 15 20 litrów.

   windy.com
Źródło: windy.com

W ciągu dnia termometry wskażą od 18 do 21 st. C. na zachodzie kraju. Jeszcze chłodniej do 14 do 16 st. C. będzie w pasie od północno-wschodniej przez centralną po południową Polskę.

ds5dhkl

Podziel się opinią

Share
ds5dhkl
ds5dhkl
Więcej tematów