Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 15 i 16 listopada

Europa zachodnia oraz południowa znajduje się pod wpływem niżów, z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje rozległy wyż.

Prognoza pogody na 15 i 16 listopadaŹródło: Fotolia
dvui2mg
dvui2mg

Polska jest w strefie przejściowej pomiędzy rozległym układem niżowym z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, a wolno odsuwającym się na wschód wyżem znad północno-wschodniej Europy. Z południa nadal napływa ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

Sobota

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Na północnym zachodzie miejscami opady mżawki. Początkowo na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 5-7 st C na północnym wschodzie, około 9 st C w centrum, do 13 st C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni. W rejonach podgórskich wiatr w porywach do 60 km/h, w Karpatach do 80 km/h, w Sudetach do 110 km/h.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, na północnym wschodzie oraz na południu kraju większe przejaśnienia. W zachodniej połowie kraju okresami słabe opady deszczu. Na południu lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0 st C na północnym wschodzie, z przygruntowymi przymrozkami do -2 st C, około 5 st C w centrum kraju, do 8 st C na południowym zachodzie. Wiatr na południu słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, południowo-wschodni. W Sudetach wiatr w porywach do 110 km/h, a w Karpatach do 80 km/h.

dvui2mg

Niedziela

W niedzielę zachmurzenie duże i całkowite, na południu kraju większe przejaśnienia. W zachodniej połowie kraju okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st C na północnym wschodzie, około 7 st C w centrum, do 12 st C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na zachodzie i wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni. W rejonach podgórskich wiatr w porywach do 55 km/h, w górach do 80 km/h.

Warszawa

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 8 st C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna 5 st C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 6 st C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

dvui2mg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvui2mg
Więcej tematów