Trwa ładowanie...
bielsko-biała

Profanacja wizerunku papieża i Krzyża Trzeciego Tysiąclecia w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej w ostatnich dniach to kolejne takie zdarzenie. Tym razem nieznany sprawca zachlapał czerwoną farbą krzyż na wzgórzu Trzy Lipki i wizerunek św. Jana Pawła II.

Share
Profanacja wizerunku papieża i Krzyża Trzeciego Tysiąclecia w Bielsku-Białej
Źródło: East News
d2fcb8c

- Badamy sprawę pod kątem profanacji miejsca kultu religijnego - powiedział rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak cytowany przez Polskie Radio.

Zaznaczył, że teren przy krzyżu objęty jest miejskim monitoringiem. Funkcjonariusze liczą więc, że uda się namierzyć osobę odpowiedzialną za zniszczenia.

Bielsko-Biała. Powyrywane kwiaty i połamane ławki

To już druga taka profanacja w ciągu kilku dni. W piątek media obiegła informacja, że ktoś zniszczył zabytkową kapliczkę na szlaku w Beskidzie Małym. Osoba ta uszkodziła wizerunki Jezusa i Maryi, rozrzuciła zawieszone na monumencie różańce, połamała donice i powyrywała kwiaty. Wandal zniszczył też pobliskie ławki oraz obrazek ze św. Janem Pawłem II.

d2fcb8c

Licząca 136 lat kapliczka znajduje się tuż przy szlaku na Przełęczy u Panienki na wysokości 739 m n.p.m. Nazwa pochodzi od umieszczonego tam wizerunku Najświętszej Maryi Panny.

Przypomnijmy, że zgodnie z kodeksem karnym, kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zobacz też: Radosław Fogiel krytycznie o wypowiedzi Tomasza Grodzkiego

Źródło: polskieradio.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fcb8c

Podziel się opinią

Share
d2fcb8c
d2fcb8c
Więcej tematów