Trwa ładowanie...
d3axt7b

Prof. Rzepliński: Przyłębska nie jest prawidłowo wybranym prezesem Trybunału Konstytucyjnego

- Sędzia Przyłębska to nie jest urzędujący prezes Trybunału Konstytucyjnego zgodnie z przepisami. Jej działanie uniemożliwiło jakiekolwiek spokojne, odpowiedzialne działanie. Ustawa była napisania pod jej warunki personalne - stwierdził na antenie TVN24 prof. Andrzej Rzepliński,który komentował sytuację w Trybunale Konstytucyjnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Rzepliński: Przyłębska nie jest prawidłowo wybranym prezesem Trybunału Konstytucyjnego
(newspix.pl, Fot: Jacek Herok)
d3axt7b

W minionym tygodniu Trybunał Konstytucyjny w składzie 11 sędziów uznał, że przepisy o zgromadzeniach cyklicznych są zgodne z konstytucją. Z głosowania wyłączono, na wniosek Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, trzech sędziów TK: Stanisława Rymara, Piotra Tuleję i Marka Zubika. O zbadanie konstytucyjności przepisów zwrócił się do TK prezydent Andrzeja Duda. To dotychczas jedyny jego wniosek dotyczący przepisów uchwalonych przez Sejm w tej kadencji. Prezydent podpisał nowelizację ustawy.

Zdaniem Andrzeja Rzeplińskiego odsunięta od głosowania trójka sędziów będzie w ten sam sposób traktowana przy każdej sprawie. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego nie chciał radzić, co jego zdaniem powinni zrobić wykluczeni sędziowie. - Myślę, że dadzą sobie radę. W każdym razie ja bym sobie dał radę z panią Przyłębską - powiedział.

Zdaniem Rzeplińskiego zarówno Julia Przyłębska, jak i sędzia Muszyński nie są prawidłowo wybranymi sędziami TK. - Sędzia Muszyński oszukał Sejm w dniu wyborów. Nie powiedział informacji o kapitalnym znaczeniu dla każdego posła, który miał zdecydować jak głosować. Informacji o swojej przeszłości. On był funkcjonariuszem służb III RP - mówił. Z kolei pani Przyłębska też oszukała Sejm. Nie powiadomiła jakie miała oceny od sędziów wizytatorów. To rozstrzygnie Sąd Najwyższy- powiedział były prezes TK.

d3axt7b

Podziel się opinią

Share
d3axt7b
d3axt7b
Więcej tematów