Próbna Matura z Operonem i WP. Języki obce poziom rozszerzony. Arkusze z odpowiedziami

W Próbnej Maturze z Operonem, Wirtualną Polską i British Council w tym roku bierze udział ponad 160 tys. maturzystów z całej Polski. W czwartek 23 listopada o godz. 14:00 chętni uczniowie rozwiązali arkusze egzaminacyjne z języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym – do wyboru mieli dwa języki: angielski i niemiecki. Patronat merytoryczny nad Próbną Maturą z Operonem z języka angielskiego objęło British Council. Publikujemy odpowiedzi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczniowie mieli 150 min. na rozwiązanie arkusza
Uczniowie mieli 150 min. na rozwiązanie arkusza (Agencja Gazeta, Fot: Kamil Broszko)
WP

Podobnie jak na obowiązkowym egzaminie na poziomie podstawowym, egzamin składa się z czterech części: rozumienia ze słuchu, rozumienia czytanego tekstu, znajomości środków językowych oraz wypracowania. Różni się natomiast poziomem trudności.

Na rozwiązanie arkusza uczniowie mają 150 min. Nie ma progu zdawalności egzaminu, jednak aby dostać się na wybrane studia, dobrze jest otrzymać jak najwięcej punktów.
Arkusz wraz z odpowiedziami są dostępne do pobrania poniżej.WPOstatniego dnia Próbnej Matury z Operonem, Wirtualną Polską i British Council odbędą się egzaminy z pozostałych przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Arkusze wraz z odpowiedziami będą dostępne o godz. 13:00 tylko na wp.pl.

Zobacz także:
Próbna Matura z Operonem – języki obce poziom podstawowy – arkusze z odpowiedziami
Próbna Matura z Operonem – matematyka poziom podstawowy – arkusze z odpowiedziami

Polub WP Wiadomości
WP
WP