Trwa ładowanie...

Problem z uchodźcami w Rzymie. Powstał obóz na ulicy, mieszkańcy narzekają na smród

• W stolicy Włoch nadal trwają poszukiwania miejsca pod obóz dla uchodźców

• Grupa Baobab stworzyła centrum tranzytowe na ulicy

• Nowa lokalizacja obozu dla uchodźców będzie znana do 15 sierpnia

Problem z uchodźcami w Rzymie. Powstał obóz na ulicy, mieszkańcy narzekają na smródŹródło: PAP/EPA
d3b5mkm
d3b5mkm

Rośnie napięcie między mieszkańcami Rzymu a uchodźcami. Po zamknięciu obozu zlokalizowanego na wielkim dworcu Tiburtina, grupa wolontariuszy stworzyła miasteczko namiotowe na ulicy. Ponieważ w Rzymie panują bardzo wysokie temperatury, okoliczni mieszkańcy narzekają na smród i bałagan.

Miasteczko namiotowe dla uchodźców powstało na przeciwko dworca Tiburtina przy ulicy Via Cupa. Baobab to małe centrum tranzytowe dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl, którzy nie chcą pozostać we Włoszech.

Wolontariusze rozdają tam 3 posiłki dziennie. Uchodźcy mieszkają w namiotach, albo rozkładają się na ulicy na materacach. Na ulicy stoją również przenośne toalety. Część osób myje się wodą z butelek.

- Nie możemy nawet otworzyć okna przez ten smród - narzeka Valeria, która mieszka przy Via Cupa z dzieckiem i mężem. - Toalety nie są sprzątane, a po ulicy cieknie woda. To niehumanitarne zarówno dla nich, jak i dla nas - tłumaczy.

Nowa burmistrz Rzymu Virginia Raggi współpracuje z grupami wolontariuszy w celu znalezienia lepszej lokalizacji na obóz. Ma przedstawić swój plan do 15 sierpnia.

d3b5mkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b5mkm
Więcej tematów