Trwa ładowanie...
d2inttn

Prezydent zawetuje kolejną ustawę? Ma wątpliwości ws. ustawy o nowym BOR

Prezydent Andrzej Duda zawetował do tej pory trzy ustawy przygotowane przez PiS: o Krajowej Radzie Sądownictwa, Sądzie Najwyższym i Regionalnych Izbach Obrachunkowych. Wiele wskazuje na to, że nie będą to ostatnie weta.
Share
Andrzej Duda zawetuje kolejne ustawy PiS?
Andrzej Duda zawetuje kolejne ustawy PiS?Źródło: East News, Fot: Mateusz Jagielski
d2inttn

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak przygotował projekt ustawy o nowym BOR, czyli Państwowej Służbie Ochrony. Przyjął go pod koniec lipca rząd. Wkrótce prace nad nim zaczną parlamentarzyści. Jak informuje "Fakt" może się jednak okazać, że ustawa ta nie wejdzie w życie, bo zawetuje ją prezydent Andrzej Duda.

Niektóre zapisy projektu ustawy o Państwowej Służbie Ochrony budzą wątpliwości prezydenta. O co chodzi? Między innymi o dodatkowe uprawnienia tej służby np. do śledzenia i podsłuchiwania. - Także prezydenta - zwraca uwagę w rozmowie z "Faktem" współpracownik Andrzeja Dudy.

d2inttn

Zobacz także: Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

Ustawa da nowej formacji prawo do kontroli operacyjnej - niejawnego podsłuchu, kontroli korespondencji (również elektronicznej) oraz kontroli zawartości przesyłek. Opozycja wprost mówi o tym, że chodzi o możliwość inwigilacji polityków.

- Ten zapis nie podoba się prezydentowi - mówi "Faktowi" współpracownik prezydenta. Andrzej Duda ma już rozważać zawetowanie tej ustawy.

Według "Faktu" prezydent może też zawetować ustawę wprowadzającą zmiany w mediach czy reformę systemu dowodzenia armią.

Źródło: Fakt

d2inttn

Podziel się opinią

Share
d2inttn
d2inttn
Więcej tematów