Trwa ładowanie...
d247xyk

Prezydent Warszawy zarzuca Jakiemu niekompetencję. Ten odpowiada tym samym

Co dałoby wyłączenie jawności już po ujawnieniu danych wrażliwych przez pełnomocników Hanny Gronkiewicz-Waltz? - tak szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki polemizuje z prezydent stolicy nt. przebiegu środowej rozprawy komisji ws. Poznańskiej 14.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaki odpowiedział Hannie Gronkiewicz-Waltz
Jaki odpowiedział Hannie Gronkiewicz-Waltz (East News)
d247xyk

Komisja weryfikacyjna poinformowała w piątek, że do prokuratury trafi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent Warszawy i pełnomocników miasta ws. ujawnienia danych wrażliwych podczas ostatniej rozprawy komisji.

Do sprawy w piątek na Twitterze odniosła się Gronkiewicz-Waltz. Napisała, że gdyby na rozprawie komisji ujawniono dane wrażliwe, kompetentny przewodniczący wyłączyłby jawność albo uchylił pytanie. "P. Jaki nie zrobił ani jednego, ani drugiego" - napisała prezydent stolicy.

*Zobacz także: *

Jaki odpowiedział, że nie musiałby robić nic, gdyby prezydent Warszawy nie przekazała danych wrażliwych swoim pełnomocnikom. "Nie wierzę. Przewodniczący nie musiałby robić nic, gdy kompetentny prezydent stolicy nie przekazał wrażliwych danych swoim pełnomocnikom. Po wtóre: co daje wyłączenie jawności już ... po ujawnieniu na żywo danych wrażliwych przez Pani pełnomocników? #żelaznalogika" - odpisał Jaki na Twitterze.

Czytaj więcej o komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji.

d247xyk

Jak poinformowano w piątkowym komunikacie komisji, ewentualne przestępstwo mogło "polegać na nieuprawnionym udostępnieniu i wykorzystaniu danych osobowych, w tym tzw. danych wrażliwych, świadków, w wyniku czego doszło do przestępstw opisanych w Ustawie o ochronie danych osobowych oraz Kodeksie karnym". "W tej samej sprawie komisja weryfikacyjna skieruje wniosek do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych" - dodano.

d247xyk

Podziel się opinią

Share
d247xyk
d247xyk
Więcej tematów