Trwa ładowanie...
11-10-2014 10:28

Prezydent Ukrainy: nauczyliśmy się bić wroga

Prezydent Petro Poroszenko powiedział, że przyszły tydzień będzie decydujący dla rozwiązania konfliktu na Wschodzie. - Nauczyliśmy się bić wroga i bronić naszej ziemi - mówił ukraiński przywódca podczas wizyty w strefie przyfrontowej.

Prezydent Ukrainy: nauczyliśmy się bić wrogaŹródło: PAP/EPA, fot: MIKHAIL PALINCHAK
d2sdi1c
d2sdi1c

W ciągu ostatniej doby separatyści ostrzeliwali ukraińskie pozycje ponad 30 razy, tak, jak wcześniej - najczęściej koło miejscowości Szczastia i Debalcewe.

Petro Poroszenko powiedział, że z Rosjanami osiągnięto porozumienie i mają oni wziąć pod kontrolę zbrojne grupy, które mimo ogłaszanego już kilkukrotnie zawieszenia broni nadal ostrzeliwują ukraińskie wojska i miejscowości.

Podczas wizyty w strefie przyfrontowej prezydent wysoko ocenił stan przygotowań armii do obrony i do zimy. Jego zdaniem, wojskowi od wiosny zrobili duże postępy.

- Nauczyliśmy się bić wroga, atakować, bronić naszej ziemi i nowej taktyki - podkreślił.

d2sdi1c

Prezydent zmienił też szefa donieckiej administracji obwodowej. Miejsce biznesmena Serhija Taruty zajął Ołeksandr Kichtenko, generał, który przez pewien czas kierował wojskami wewnętrznymi. Oligarcha kandyduje teraz w okręgu jednomandatowym w wyborach parlamentarnych, choć wcześniej opowiadał się za odwołaniem głosowania i wprowadzeniem stanu wyjątkowego.

Zobacz również film: Ukraina chce wybudowania muru na granicy z Rosją
d2sdi1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sdi1c
Więcej tematów