Trwa ładowanie...
d1jrdqx
IAR

Prezydent Ukrainy: nauczyliśmy się bić wroga

Prezydent Petro Poroszenko powiedział, że przyszły tydzień będzie decydujący dla rozwiązania konfliktu na Wschodzie. - Nauczyliśmy się bić wroga i bronić naszej ziemi - mówił ukraiński przywódca podczas wizyty w strefie przyfrontowej.
Share
Petro Poroszenko podczas wizyty w rejonie walk
Petro Poroszenko podczas wizyty w rejonie walkŹródło: PAP/EPA, Fot: MIKHAIL PALINCHAK
d1jrdqx

W ciągu ostatniej doby separatyści ostrzeliwali ukraińskie pozycje ponad 30 razy, tak, jak wcześniej - najczęściej koło miejscowości Szczastia i Debalcewe.

Petro Poroszenko powiedział, że z Rosjanami osiągnięto porozumienie i mają oni wziąć pod kontrolę zbrojne grupy, które mimo ogłaszanego już kilkukrotnie zawieszenia broni nadal ostrzeliwują ukraińskie wojska i miejscowości.

Podczas wizyty w strefie przyfrontowej prezydent wysoko ocenił stan przygotowań armii do obrony i do zimy. Jego zdaniem, wojskowi od wiosny zrobili duże postępy.

d1jrdqx

- Nauczyliśmy się bić wroga, atakować, bronić naszej ziemi i nowej taktyki - podkreślił.

Prezydent zmienił też szefa donieckiej administracji obwodowej. Miejsce biznesmena Serhija Taruty zajął Ołeksandr Kichtenko, generał, który przez pewien czas kierował wojskami wewnętrznymi. Oligarcha kandyduje teraz w okręgu jednomandatowym w wyborach parlamentarnych, choć wcześniej opowiadał się za odwołaniem głosowania i wprowadzeniem stanu wyjątkowego.

Zobacz również film: Ukraina chce wybudowania muru na granicy z Rosją

d1jrdqx

Podziel się opinią

Share
d1jrdqx
d1jrdqx
Więcej tematów