Trwa ładowanie...
d1uku1d

Prezydent Turcji ostrzega Europejczyków: nie będziecie bezpiecznie chodzić po ulicach

Recep Tayyip Erdogan znowu grozi Europie, a właściwie jej mieszkańcom. Jeżeli Europa utrzyma dotychczasowy kurs, żaden Europejczyk w żadnym zakątku świata nie będzie mógł bezpiecznie chodzić po ulicy - ostrzegł turecki prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Turcji ostrzega Europejczyków: nie będziecie bezpiecznie chodzić po ulicach
(PAP/EPA, Fot: Sedat Suna)
d1uku1d

- My, jako Turcja, wzywamy Europę do przestrzegania praw człowieka i demokracji - powiedział dziennikarzom w Ankarze Recep Erdogan.

To kolejna już odsłona sporu, który trwa między stolicą Turcji, a kilkoma stolicami europejskimi, po tym, jak odwołano w nich wiece wyborcze przedstawicieli tureckich władz w ramach kampanii przedreferendalnej.

Ostatnio, Erdogan i inni wysocy rangą przedstawiciele tureckich władz, wielokrotnie porównywali do "nazistowskich i faszystowskich praktyk" działanie niektórych krajów w Europie. Głównie Niemiec i Holandii.

W związku z narastającym konfliktem Turcja coraz częściej też powtarza groźby pod adresem Unii Europejskiej, że zawiesi zawarte w 2016 roku porozumienie, w którym (w zamian za pomoc gospodarczą i zniesienie wiz dla jej obywateli) zobowiązała się przyjąć uchodźców, jacy dotarli do Grecji.

d1uku1d

Podziel się opinią

Share

d1uku1d

d1uku1d
Więcej tematów