Trwa ładowanie...

Prezydent Turcji ostrzega Europejczyków: nie będziecie bezpiecznie chodzić po ulicach

Recep Tayyip Erdogan znowu grozi Europie, a właściwie jej mieszkańcom. Jeżeli Europa utrzyma dotychczasowy kurs, żaden Europejczyk w żadnym zakątku świata nie będzie mógł bezpiecznie chodzić po ulicy - ostrzegł turecki prezydent.

Prezydent Turcji ostrzega Europejczyków: nie będziecie bezpiecznie chodzić po ulicachŹródło: PAP/EPA, fot: Sedat Suna
d374lsf

- My, jako Turcja, wzywamy Europę do przestrzegania praw człowieka i demokracji - powiedział dziennikarzom w Ankarze Recep Erdogan.

To kolejna już odsłona sporu, który trwa między stolicą Turcji, a kilkoma stolicami europejskimi, po tym, jak odwołano w nich wiece wyborcze przedstawicieli tureckich władz w ramach kampanii przedreferendalnej.

Ostatnio, Erdogan i inni wysocy rangą przedstawiciele tureckich władz, wielokrotnie porównywali do "nazistowskich i faszystowskich praktyk" działanie niektórych krajów w Europie. Głównie Niemiec i Holandii.

W związku z narastającym konfliktem Turcja coraz częściej też powtarza groźby pod adresem Unii Europejskiej, że zawiesi zawarte w 2016 roku porozumienie, w którym (w zamian za pomoc gospodarczą i zniesienie wiz dla jej obywateli) zobowiązała się przyjąć uchodźców, jacy dotarli do Grecji.

d374lsf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d374lsf
Więcej tematów