Trwa ładowanie...
d3c9jqm

Prezydent odwołał dwóch ambasadorów: z Ukrainy i Korei Północnej

Prezydent Andrzej Duda odwołał z dniem 31 stycznia Jana Piekłę ze stanowiska ambasadora Polski na Ukrainie. Postanowienie o tym zostało opublikowane w Monitorze Polskim. W tym samym czasie odwołany ze stanowiska ambasadora w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej został Krzysztof Ciebień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Piekło z prezydentem Andrzejem Dudą
Jan Piekło z prezydentem Andrzejem Dudą (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d3c9jqm

Postanowienia prezydenta o odwołaniu ambasadorów opatrzone są kontrasygnatą premiera Mateusza Morawieckiego. - donosi interia.pl za PAP.

Jak Piekło kierował polską placówką w Kijowie od 2016 r. Jego odwołanie nastąpiło na wniosek ministra spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz. Decyzja ta "nie ma nic wspólnego z oceną stosunków polsko-ukraińskich" - zapewnił szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski. - Planowane jest podwyższenie rangi reprezentacji Polski w Kijowie; mam nadzieję, że następca będzie szybko zaakceptowany przez stronę ukraińską i wtedy ta zmiana będzie mogła być płynna - powiedział minister.

Zanim został ambasadorem Piekło był dziennikarzem i ekspertem od współpracy polsko-ukraińskiej. Wcześniej redagował też elektroniczny magazyn "Forum" poświęcony dialogowi kultur, a w latach 2011-2013 był członkiem Komitetu Sterującego Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego przy Komisji Europejskiej.

d3c9jqm

Odwołany ambasador z Korei Północnej

Z dniem 31 stycznia 2019 r. został także odwołany ambasador RP w Pjongjangu, Krzysztof Ciebień. Kierował placówką w Korei Płn. od września 2014 r. Ciebień jest związany z resortem dyplomacji od 1981 r. Studia w zakresie stosunków międzynarodowych ze specjalizacją chińską ukończył na Wydziale Dalekiego Wschodu Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych w Moskwie (MGIMO).

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c9jqm
d3c9jqm

Podziel się opinią

Share
d3c9jqm
d3c9jqm
Więcej tematów