Trwa ładowanie...
d4e84ep
film

Prezydent Grudziądza sfilmował próbę przekupienia go

Prezydent Grudziądza Andrzej Wiśniewski sfilmował ukrytą kamerą dwóch mężczyzn, którzy próbowali go przekupić. Podejrzani o próbę skorumpowania urzędnika trafili już do policyjnego aresztu.

Share
d4e84ep

Z otrzymanego przez nas zawiadomienia wynikało, że próba skorumpowania przedstawiciela władz samorządowych Grudziądza została udokumentowana za pomocą urządzenia rejestrującego. Policjanci przesłuchali w tej sprawie świadków oraz przejęli kasetę z nagraniem wideo - poinformował Jacek Krawczyk, rzecznik kujawsko-pomorskiej policji.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Grudziądza pod zarzutem usiłowania korupcji. Szczegóły sprawy objęte są tajemnicą, ale prezydent Grudziądza przyznał, że to jego właśnie próbowano przekupić.

Do tej zupełnie niesłychanej próby korupcji doszło dwukrotnie: w piątek, a następnie podczas umówionego spotkania w poniedziałek. Od piątku o sprawie były powiadomione organa ścigania i drugie spotkanie zostało zarejestrowane, a taśma przekazana policji i prokuraturze - powiedział Andrzej Wiśniewski, prezydent miasta.

Wiśniewski nie chciał powiedzieć, za jakie działania oferowano mu łapówkę. Ujawnił tylko, że mężczyźni proponowali mu "świadczenia" warte ponad 100 tys. zł. Ze źródeł zbliżonych do organów ścigania wiadomo, że łapówką miała być pomoc w zorganizowaniu kampanii wyborczej Wiśniewskiego, który ubiega się o reelekcję.

d4e84ep

Podziel się opinią

Share
d4e84ep
d4e84ep
Więcej tematów