Trwa ładowanie...

Prezydent Duda o pomocy Ukraińcom: Wierzę, że zbuduje to braterstwo na stulecia

Andrzej Duda podczas wizyty w Rzeszowie, gdzie spotkał się z batalionem polskich Sił Zbrojnych, podziękował Polakom za ofiarność wobec Ukraińców. Zwrócił się również do żołnierzy, którzy służą przy granicy.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził żołnierzy w Rzeszowie Prezydent Andrzej Duda odwiedził żołnierzy w Rzeszowie Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d2uq7u9
d2uq7u9

Prezydent Andrzej Duda, odwiedził batalion dowodzenia 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Po spotkaniu podziękował publicznie żołnierzom za służbę przy granicy ukraińskiej oraz pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Prezydent z wizytą w Rzeszowie

- Jestem panom generałom, dowódcy brygady i dowódcy dywizji, ogromnie wdzięczny za to, na jakim poziomie wykonywane są zadania. Koordynacja jest doskonała, żołnierze są tam, gdzie są potrzebni, żeby załatwiać zadania o charakterze logistycznym - mówił prezydent Andrzej Duda.

- To tutaj przez granicę odbywa się cały transport całej pomocy humanitarnej dla Ukraińców, którzy są na terenie swojego kraju. To tutaj jest koordynowana pomoc, która zmierza ku granicy, by było dobre zaopatrzenie punktów, do których zgłaszają się uchodźcy. Żołnierze tych zadań mają bardzo dużo, ale to też strzeżenie naszej ziemi przed ewentualnymi zakusami, na szczęście nie mamy takich incydentów. Ogromnie dziękuję za wykonywanie tego zadania - dodał.

d2uq7u9

Zobacz także: Rosyjski konwój od 3 dni stoi blisko Kijowa. Problemy Rosjan, czy plan taktyczny?

Andrzej Duda: "Zbuduje to braterstwo na stulecia"

Prezydent ma odwiedzić jeszcze w piątek przejście graniczne Korczowa-Krakowiec. Podziękował Polakom za ofiarność wobec uchodźców z Ukrainy.

- Za chwilę udam się na granicę, żeby zobaczyć jak wygląda akcja ewakuacyjna, zobaczyć jakie są warunki i porozmawiać z tymi, którzy są na miejscu: wolontariuszami i uchodźcami, naszymi ukraińskimi przyjaciółmi - mówił prezydent.

- Dziękuję rodakom. Tyle serca i dobrej woli, które okazali ludziom w potrzebie, których domy są bombardowane i których bliscy walczą w obronie ojczyzny. Dziękuję, że państwo okazujecie to serce, że dbacie o nich. Wierzę w to, że zbuduje to braterstwo na stulecia - dodał Andrzej Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2uq7u9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2uq7u9
Więcej tematów