Trwa ładowanie...
d1jeu23

Prezes TVP pozywa Skibę za słowa po śmierci Adamowicza. Jest akt oskarżenia

"Oto dowód, że w wolnej Polsce można być oskarżonym, gdy powie się coś, co nie pasuje obecnej władzy" - napisał na Facebooku Krzysztof Skiba, publikując prywatny akt oskarżenia. To dowód na to, że prezes TVP pozywa muzyka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski pozywa Krzysztofa Skibę
Jacek Kurski pozywa Krzysztofa Skibę (PAP)
d1jeu23

W poniedziałek Krzysztof Skiba otrzymał prywatny akt oskarżenia od TVP i Jacka Kurskiego. Chodzi o słowa muzyka na antenie Polsat News po śmierci prezydenta Gdańska: "telewizja publiczna szczuła na prezydenta Adamowicza i oto mamy efekty".

Skiba opublikował sądowe pismo na Facebooku. "Oto dowód, że w wolnej Polsce można być oskarżonym, gdy powie się coś, co nie pasuje obecnej władzy" - napisał w sieci.

"TVP i jej Prezes Jacek Kurski oskarżają mnie o zniesławienie, gdyż po zamordowaniu Pawła Adamowicza, wygłosiłem na antenie Polsat News opinię, iż media publiczne szczuły na prezydenta Gdańska i oto mamy tego efekty" - dodał Skiba.

d1jeu23

– Mam nadzieję, że sądy są nadal wolne i sędziowie w sprawiedliwy sposób ocenią to, czy rzeczywiście Telewizja Publiczna i Jacek Kurski, jako osoba za to odpowiedzialna, w rzetelny sposób przygotowywali materiały o Pawle Adamowiczu – powiedział Krzysztof Skiba cytowany przez portal wyborcza.pl.

Warto przypomnieć, że telewizja publiczna pozwała ostatnio Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. To reakcja TVP na wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich w związku z rolą TVP w zainspirowaniu Stefana W., zabójcy prezydenta Gdańska.

d1jeu23

Przypomnijmy: w programie Onetu Bodnar zasugerował, że należy wyjaśnić, czy przekaz publicznego nadawcy miał wpływ na postawę Stefana W. wobec Pawła Adamowicza. Rzecznik nie wykluczył, że mógł zaistnieć związek między materiałami TVP, a czynem, którego dopuścił się morderca.

Początkowo Telewizja Polska zażądała przeprosin oraz wpłaty 25 tysięcy złotych na WOŚP. Jednak w końcu zdecydowano się na pozew. Głos w tej sprawie zabrała Naczelna Rada Adwokacka, która uważa, że to "niezgodna ze standardami międzynarodowymi próba nacisku na niezależny i niezawisły organ".

Zobacz także: "Adamowicz zagłosowałby za usunięciem pomnika". Jego rzeczniczka bez wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wyborcza.pl

d1jeu23

Podziel się opinią

Share
d1jeu23
d1jeu23
Więcej tematów