Trwa ładowanie...
d3mpcn5

Uważa, że Skiba przesadził. Rachoń składa pozew o zniesławienie

Dziennikarz TVP Michał Rachoń złożył prywatny akt oskarżenia ws. zniesławienia. Sprawa dotyczy wpisu na Facebooku po śmierci prezydenta Gdańska, w którym muzyk Krzysztof Skiba stwierdził, że to m.in. Rachoń jest moralnie odpowiedzialny za zabójstwo Pawła Adamowicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pozew do sądu miał trafić już 16 stycznia
Pozew do sądu miał trafić już 16 stycznia (East News)
d3mpcn5

"Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji, tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi reporterzy tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord"- napisał po śmierci prezydenta lider zespołu Big Cyc, Krzysztof Skiba.

Jak informuje portal niezależna.pl, 16 stycznia Michał Rachoń złożył w tej sprawie pozew do sądu.

Czuchnowski i Bodnar następni w kolejce TVP

d3mpcn5

Podobnych oskarżeń i insynuacji było w ostatnim czasie znacznie więcej.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska również szykuje kilka pozwów. Jeden z nich dotyczy internetowych wpisów dziennikarza "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego, który stwierdził, że na decyzję o ataku na prezydenta Gdańska mógł wpłynąć fakt, że "w placówkach publicznych (takich jak zakład karny, gdzie przebywał przyszły zabójca Adamowicza - red.) puszcza się tylko TVP".

Takiej ewentualności nie wykluczył również Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Służba więzienna zdementowała jednak te informacje i podkreśliła, że osadzeni mają "swobodny dostęp do informacji" i mogą wybierać spośród wielu stacji telewizyjnych, a w celi Stefana W. nie było dostępu do głównego kanału informacyjnego Telewizji Publicznej.

"Aby przeciąć falę pomówień i manipulacji, TVP czuje się zobowiązana do podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego przeciwko osobom, które absurdalnie wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach TVP a śmiercią pana Pawła Adamowicza zostanie skierowany pozew lub akt oskarżenia w trybie kk" - pisze Telewizja Polska w oświadczeniu, o którym szerzej informowaliśmy TUTAJ.

Źródło: niezależna.pl, dziennik.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mpcn5

Podziel się opinią

Share

d3mpcn5

d3mpcn5
Więcej tematów