Trwa ładowanie...
d4ll182

TVP szykuje pozwy. "Nie mieliśmy żadnego związku ze śmiercią Adamowicza"

Telewizja Polska zapowiada, że podejmie działania prawne przeciwko m.in. Krzysztofowi Skibie, Adamowi Bodnarowi, Wojciechowi Czuchnowskiemu i Wojciechowi Sadurskiemu. Stacja twierdzi, że mieli oni "absurdalnie wskazywać na związek" między działalnością TVP, a śmiercią Pawła Adamowicza.
Share
Telewizja Polska zamierza bronić swojego wizerunku w sądzie
Telewizja Polska zamierza bronić swojego wizerunku w sądzieŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz/PAP
d4ll182

"Aby przeciąć falę pomówień i manipulacji, TVP czuje się do podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego przeciwko osobom, które absurdalnie wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach TVP a śmiercią pana Pawła Adamowicza zostanie skierowany pozew lub akt oskarżenia w trybie kk" - pisze w oświadczeniu Telewizja Polska.

Przedstawiciele TVP podkreślają, że stacja stała się "obiektem bezprzykładnego i niespotykanego wcześniej ataku", a "w przestrzeni publicznej były i są rozpowszechniane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje". Telewizja Polska podkreśla, że jest przedstawiana w niekorzystnym świetle i przypisują jej "haniebną i zarazem nieprawdziwą rolę". Zarzuty pod swoim adresem określa natomiast "nienawistną falą kłamstw i pomówień".

Przypomnijmy, że pozwany przez TVP Wojciech Czuchnowski stwierdził, że na decyzję o ataku na prezydenta Gdańska mógł wpłynąć fakt, że "w placówkach publicznych puszcza się tylko TVP". Takiej ewentualności nie wykluczył również Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Służba więzienna zdementowała jednak te informacje i podkreśliła, że osadzeni mają "swobodny dostęp do informacji" i mogą wybierać spośród wielu stacji telewizyjnych.

d4ll182

W podobnym tonie wypowiedział się także Krzysztof Skiba. Muzyk napisał na Facebooku, że dziennikarze TVP "ponoszą moralną odpowiedzialność" za zabójstwo prezydenta Adamowicza.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Zobacz także: Trzaskowski: Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ll182

Podziel się opinią

Share
d4ll182
d4ll182
Więcej tematów