Trwa ładowanie...
dhdg4an

Prezes RDC nie zgodził się na gościa z KOD, Tomasz Kwaśniewski odchodzi

• Tomasz Kwaśniewski, prowadzący "Popołudnie RDC" w Radiu RDC i dziennikarz "Gazety Wyborczej", odszedł z RDC • Prezes radia nie zgodził się na udział w audycji przedstawiciela Komitetu Obrony Demokracji - informuje press.pl
Share
Tomasz Kwaśniewski
Tomasz KwaśniewskiŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Bartosz Bobkowski
dhdg4an

Przedstawiciel KOD miał wziąć udział w audycji 9 listopada, wraz z członkami innych organizacji, które 11 listopada, w Dniu Niepodległości, będą uczestniczyć w pochodach. Na ten dzień planowane są: Marsz Niepodległości "Polska Bastionem Europy", Marsz Komitetu Obrony Demokracji "KOD Niepodległości" oraz Marsz Antyfaszystowski "Za wolność waszą i naszą".

- Cała dyskusja dotycząca 11 listopada w Warszawie skupia się wokół kwestii bezpieczeństwa na ulicach. Ale ta data ma swoje znaczenie, chciałem o niej porozmawiać z przedstawicielami tych trzech organizacji. Uważałem, że regionalne, mazowieckie radio publiczne to dobre miejsce do tego - wyjaśnia Tomasz Kwaśniewski.

Jak mówi, pomysł nie spodobał się jednak prezesowi radia Tadeuszowi Deszkiewiczowi. - Usłyszałem, że on nie chce ludzi z KOD w swoim radiu. Zapytałem: "Dlaczego, jesteśmy publicznym radiem". Spytał, czy musi mi się tłumaczyć. Powiedziałem, że nie musi, ale ja nie mogę dalej pracować w RDC. Odszedłem, nie mogę wykonywać pracy, wtedy kiedy nie mogę zachować się zgodnie z elementarzem etycznym - wyjaśnia Kwaśniewski. Z prezesem RDC nie udało nam się skontaktować.

Tomasz Kwaśniewski zamierza skupić się teraz na pracy w "Gazecie Wyborczej". "Popołudnie w RDC" prowadził od września 2013 r.

(ap)

dhdg4an

Podziel się opinią

Share
dhdg4an
dhdg4an
Więcej tematów