Trwa ładowanie...

Prezes NIK w Prokuraturze Krajowej. Śledczy chcą postawić mu zarzuty

• Prezes Najwyższej Izby Kontroli stawił się w Prokuraturze Krajowej
• Mają mu zostać przedstawione zarzuty przekroczenia uprawnień
• W zeszłym miesiącu Krzysztofowi Kwiatkowskiemu uchylono immunitet
• Chodzi o sprawę nadużyć w związku z konkursami na stanowiska szefów regionalnych delegatur i wicedyrektora departamentu środowiska izby

Prezes NIK w Prokuraturze Krajowej. Śledczy chcą postawić mu zarzutyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2qdlwb

W Prokuraturze Krajowej w Katowicach stawił się prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Śledczy chcą mu przedstawić zarzuty przekroczenia uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w Izbie.

- Będę do państwa dyspozycji po złożeniu obszernych wyjaśnień w prokuraturze. To pierwsza formalna możliwość, gdzie mogę ustosunkować się do wątpliwości prokuratury, dlatego od tego rozpocznę - powiedział dziennikarzom szef NIK, wchodząc na przesłuchanie.

Sejm na wniosek prokuratury w zeszłym miesiącu uchylił prezesowi immunitet. Chciał tego sam Krzysztof Kwiatkowski, który zapewnia, że do żadnego przestępstwa nie doszło.

d2qdlwb

Chodzi o nadużycia w związku z konkursami na stanowiska szefów regionalnych delegatur, a także wicedyrektora departamentu środowiska izby.

W sprawie nieprawidłowości w NIK zarzuty usłyszał już były podkarpacki poseł PSL Jan Bury. Według śledczych wpływał na obsadę stanowisk w izbie - nakłaniał pracowników do przekroczenia uprawnień i manipulowania wynikami konkursów.

Dowodami w sprawie są m.in. nagrane rozmowy telefoniczne.

d2qdlwb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qdlwb
Więcej tematów