Trwa ładowanie...

Premier ujawnił swój majątek. Ma ponad 5,3 miliona złotych oszczędności

Dokładnie 5 milionów 380 tysięcy złotych oszczędności - tyle na koniec ubiegłego roku posiadał premier Mateusz Morawiecki. W porównaniu do ubiegłego roku jego oszczędności stopniały o blisko milion złotych.

Share
Premier ujawnił swój majątek. Ma ponad 5,3 miliona złotych oszczędnościŹródło: East News, fot: Paweł Skraba
d3aqjht

Oświadczenie za 2018 rok Mateusza Morawieckiego opublikowano na stronach Kancelarii Premiera. Co z niego wynka?

Szef rządu jest właścicielem domu o pow. 150 mkw. położonego na działce 0,46 hektara. Mieszkania 72,4 mkw., które wraz z meblami, sprzętem i wyposażeniem wycenił na 1 mln zł. W ubiegłym roku ta sama nieruchomość była warta 546,1 tys. zł. Ma również dom 100 mkw. na działce o powierzchni 3100 mkw. W tę powierzchnię wliczona jest dokupiona współwłasność działki z zaznaczoną wyłącznością dysponowania ok. 300 mkw. - zabudowania gospodarcze i sanitariaty.

kprm.gov.pl
Źródło: kprm.gov.pl, fot: kprm.gov.pl

Morawiecki zgromadził 5 milionów 380 tys. zł oszczędności. W 2017 roku miał ich 6 milionów 536 tysięcy 400 złotych.

d3aqjht

Do tego w skład jego majątku wchodzą: zabudowa kuchenna (60 tys. zł) oraz meble warte łącznie 195 tys. zł.

Oprócz tego posiada 50 proc. własności do segmentu szeregowego o pow. 180 m.kw. położonego na działce ok. 400 m.kw. Ma też działkę rolną o pow. około 2 hektarów, której jest właścicielem, oraz uprawnienia do 3857 akcji Santander. Według naszych szacunków są one warte 1 388 520 mln zł.

Jak informuje premier, z tytułu tych akcji nie osiągnął w ubiegłym roku dochodu. W bieżącym również. " Nie mam wiedzy, czy te uprawnienia mogą zaistnieć w praktyce" - napisał Morawiecki.

kprm.gov.pl
Źródło: kprm.gov.pl, fot: kprm.gov.pl

Ma też kolejne uprawnienia do akcji Santander do kwoty 350 tys. zł. Tu również deklaruje brak wiedzy do zaistnienia w praktyce uprawnień. Jak oświadcza, jeśli takie okoliczności zaistnieją podczas sprawowania funkcji premiera - nie skorzysta z nich. Podobnie w przypadku premii z Banku Zachodniego WBK, które należą mu się na podstawie stosunku pracy zakończonego 16 listopada 2015 roku. Morawiecki przez kilka lat pełnił tam funkcję prezesa.

Ujawnił również, że pożyczył siostrze kwotę 300 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3aqjht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aqjht
d3aqjht
Więcej tematów