Trwa ładowanie...

Premier Słowacji Robert Fico: Ukraina znajduje się na skraju absolutnego upadku

- Ukraina znajduje się na skraju absolutnego upadku - powiedział premier Słowacji Robert Fico. Polityk nie wyobraża sobie też tego, aby Ukraina kiedykolwiek mogła zostać członkiem NATO, ponieważ naruszyłoby to bezpieczeństwo w regionie.

Share
Premier Słowacji Robert Fico: Ukraina znajduje się na skraju absolutnego upadku
Źródło: AFP, fot: Georges Gobet
d3hf3iz

- Myślę, że Ukrainie będzie trudno stanąć przed wszystkimi wyzwaniami związanymi z integracją europejską, ponieważ jest obecnie w obliczu absolutnego rozpadu. Ja również nie zgadzam się z założeniem, że Ukraina może kiedyś stać się członkiem NATO, ponieważ mogłoby to zakłócić bezpieczeństwo w regionie - powiedział Fico w wywiadzie dla gazety Novy Cas z siedzibą w Bratysławie .

Zdaniem Fico jedynie dyplomatyczne kroki mogą prowadzić do rozwiązania problemów w kraju. - To już trzecia fala bezsensownych sankcji i co się dzieje? Nic - podkreślał Fico.

Premier Fico zapowiedział również, że prędzej ustąpi, niż pozwoli na zbudowanie bazy wojskowej NATO na Słowacji. - Wolałbym rzucić politykę, niż zgodzić się na wojskową bazę NATO na terytorium Republiki Słowackiej - powiedział. Dodał, że mniejsze kraje, jak Słowacja, powinny pozostać z dala od "dużych geopolitycznych punktów strategicznych."

d3hf3iz

Podziel się opinią

Share
d3hf3iz
d3hf3iz
Więcej tematów