Trwa ładowanie...

Premier o PiS. "Myśl socjalistyczna również jest dla nas ważna"

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wyborcami w Siemianowicach Śląskich. Szef rządu podkreślał, że PiS zapewni górniczym obszarom "sprawiedliwą transformację energetyczną" i solidarność gospodarczą. Odniósł się także do idei, którymi kieruje się jego ugrupowanie.

Premier o PiS. "Myśl socjalistyczna również jest dla nas ważna"Źródło: East News
d3pi4ee
d3pi4ee

- Pokażemy, że możliwe jest połączenie "zielonego" Śląska z nowoczesnym Śląskiem dzięki nowoczesnym technologiom. Każdemu, kto zazdrości i dyskutuje o przywilejach zalecam zjechanie kilkaset metrów pod ziemię, żeby zobaczył jaka to ciężka praca. Ta praca zbudowała potęgę Śląska i potęgę Polski - powiedział w Siemianowicach Śląskich. - Transformacja energetyczna musi być sprawiedliwa. Naszym celem jest przeprowadzenie jej tak, aby wpływała również na wzrost wynagrodzeń Polaków - dodał.

Morawiecki podkreślał korzyści, jakich państwu przysporzyło "załatanie" dziury VAT-owskiej i usprawnienie mechanizmów podatkowych. Szef rządu zapewnił, że jeśli PiS wygra w jesiennych wyborach będzie kierowało się zasadami solidaryzmu społecznego. Premier obiecał, że drobni przedsiębiorcy oraz ludzie ubodzy będą mogli liczyć na "większą wyrozumiałość" ze strony państwa niż duże koncerny.

d3pi4ee

- Tak będziemy trzymać, jeśli wyborcy nam zaufają. Mówiono nam, że nie można pogodzić demokracji z sumieniem i polityką socjalną. Pokazaliśmy, że to możliwe - zadeklarował.

"Socjalistyczne" PiS

Mateusz Morawiecki oświadczył, że nadrzędne hasło Prawa i Sprawiedliwości brzmi: "Polska jest jedna". Według premiera, jego ugrupowanie ma również pierwiastek "socjalistyczny". - PiS ma swoje źródła także w tej lewicowej, PPS-owskiej myśli. Jest również spadkobiercą myśli socjalistycznej i robotniczej. Jesteśmy także obozem patriotycznym. Polska jest naszą najwyższą wartością, jest naszą wspaniałą matką - powiedział, nawiązując do partii, której jednym z założycieli był Józef Piłsudski.

Zobacz także: "Rodzina Adamsów" wśród opozycji. Leszek Miller ma żal

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pi4ee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pi4ee
Więcej tematów