Trwa ładowanie...
dk2nrzd

Premier dumny z walki ze smogiem. Bolesna kontra organizacji

Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego expose jako jeden z sukcesów swojego rządu przedstawił skuteczną walkę ze smogiem. Z jego oceną nie zgadza się znana organizacja walcząca o czyste powietrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki (East News)
dk2nrzd

- Nasz rząd w ciągu dwóch lat zrealizował postulaty Polskiego Alarmu Smogowego. Wprowadziliśmy normy jakości węgla, wyeliminowaliśmy tzw. kopciuchy, wprowadziliśmy programy Czyste Powietrze oraz Mój Prąd - mówił w sali plenarnej Sejmu premier.

Problem w tym, że ze stanowiskiem szefa rządu nie zgadza się... sam Polski Alarm Smogowy. "Panie Premierze, sprawa smogu jeszcze nie została rozwiązana. Walka z nim powinna być priorytetem nowego rządu. Program Czyste Powietrze wymaga pilnej naprawy, wciąż w dużej mierze nie ruszone pozostają kwestie związane z transportem i przemysłem" - czytamy na Twitterze organizacji.

Do sprawy odniósł się także rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. "Samozadowolenie premiera Morawieckiego rośnie z każdą godziną debaty nad expose. Twierdzi, że zrealizował wszystkie postulaty Polskiego Alarmu Smogowego. Kto więc rozpyla smog w polskich miastach? Pewnie ci sami, którzy rozrzucali niegdyś stonkę?" - ironizuje, nawiązując do sławetnych filmów propagandowych z czasów PRL, w których o zrzucanie stonki na polskie pola oskarżano Amerykanów.

dk2nrzd

Mateusz Morawiecki ma szansę, by rozwiązać problem smogu. Sejm zaakceptował bowiem jego kandydaturę na stanowisko szefa rządu. Za wotum zaufania głosowało 237 posłów, przeciw - 214, a 3 wstrzymało się od głosu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dk2nrzd

Podziel się opinią

Share

dk2nrzd

dk2nrzd
Więcej tematów