Trwa ładowanie...
premier

Premier Beata Szydło: nie ma powodów do obaw, reforma oświaty jest dobrze przygotowana

Reforma oświaty jest dobrze przygotowana i dopracowana. Chcę zagwarantować rodzicom, nauczycielom i samorządowcom, nie ma powodu do obaw - powiedziała premier Beata Szydło po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw reformujących system oświaty. - Chcę zwrócić się do państwa o to, abyśmy przy wdrażaniu tej reformy byli razem - dodała szefowa rządu.

Share
Premier Beata Szydło: nie ma powodów do obaw, reforma oświaty jest dobrze przygotowana
Źródło: PAP/EPA, Fot: Marcin Obara
d1er46x

- Nigdy nie miałam wątpliwości, nie mam wątpliwości, że ta reforma oświaty (...) jest reformą dobrze przygotowaną, dopracowaną, która gwarantuje polskiej młodzieży i dzieciom kompleksowe, bardzo dobre przygotowanie, kształcenie i wychowanie - powiedziała premier Beata Szydło.

"Reforma gwarantuje kompleksowe, bardzo dobre przygotowanie, kształcenie i wychowanie"

- Gwarantuję rodzicom, że będą mieli możliwość poczucia tego, że ich dzieci są dobrze przygotowywane, kształcone, że odbywają dobry proces wychowawczy i przede wszystkim są bezpieczne w polskiej szkole - dodała szefowa rządu.

d1er46x

- Ta reforma daje ogromną szansę dla polskich nauczycieli, zawodu, który jest tak niezwykle potrzebny i wszyscy politycy szczególnie mówią o służbie, o misji, ale wiemy doskonale, że jest to zawód, który przez poprzedników naszych nie był doceniany, nie był dostrzegany jako ten zawód rzeczywiście bardzo istotny, niełatwy zawód, który jest oparty właśnie o tę przesłankę misji, przesłankę służby - powiedziała Beata Szydło.

- Nauczyciele polscy, jeżeli mają pełnić tę swoją służbę i misję tak, jak wszyscy tego byśmy oczekiwali, muszą być za swoją pracę godnie wynagradzani. Muszą mieć szansę kształcenia się, dokształcania, zdobywania kolejnych etapów doskonalenia zawodowego - dodała szefowa rządu.

Jak podkreśliła premier, reforma oświaty gwarantuje rodzicom, że ich dzieci będą w szkole bezpieczne. - Daje im również możliwość współdecydowania o tym, jak szkoła funkcjonuje i realizuje cele pedagogiczne oraz wychowawcze - dodała Szydło.

"Polska szkoła tego potrzebuje"

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej premier przekonywała, że polska szkoła potrzebuje, żeby "do tego niezwykłego zadania i wyzwania podejść wspólnie i potraktować je jako wielką szansę dla polskiej szkoły, dla polskich uczniów i całej ojczyzny". - Możemy wspólnie wprowadzić w życie bardzo dobre prawo oświatowe - podkreśliła Szydło. Do współpracy zaprosiła rodziców, nauczycieli i wszystkie środowiska oświatowe, a także wszystkich polityków.

d1er46x

- Teraz jest czas na to, żebyśmy wspólnie stanęli i abyśmy wspólnie poświęcili się wdrażaniu prawa oświatowego w życie. Polska szkoła tego potrzebuje - zaapelowała premier.

Według Szydło reforma to szansa dla polskiej nauki. - Bo przecież to jest początek, edukacja szkolna, to jest początek tej wielkiej przygody edukacyjnej, potem przygody naukowej - podkreśliła szefowa rządu. Zwróciła uwagę, że reforma oświaty była priorytetem rządu PiS.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawy reformujące system szkolny w Polsce. Oznacza to likwidację gimnazjów, powrót do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe.

d1er46x

Podziel się opinią

Share
d1er46x
d1er46x
Więcej tematów