Trwa ładowanie...

"Precz z komuną". Stanisław Piotrowicz atakowany w Sejmie

Burzliwe obrady Sejmu podczas I czytania projektu PiS w sprawie Sądu Najwyższego. Kiedy na mównicy stanął poseł Stanisław Piotrowicz, parlamentarzyści opozycji zaczęli krzyczeć "Precz z komuną". Było to nawiązanie do kariery prokuratorskiej Piotrowiczach w czasach PRL.

Share
"Precz z komuną". Stanisław Piotrowicz atakowany w SejmieŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d29h74h

- Wielki to zaszczyt, że padają wobec mnie zniewagi; czy może być większym zaszczytem gdy znieważają mnie ludzie, którzy godzą w demokrację, którzy demonstrują dziś pod rękę z funkcjonariuszami służb PRL, rzekomo w obronie sądów i konstytucji? – mówił Piotrowicz, dziękując krzyczącym.

- Dziś wbrew woli narodu bronicie sądów. Sądów broni również Rzecznik (Praw Obywatelskich - przyp. red.), który powinien być obywatelski - dodał poseł. Powiedział, że "wystarczy popatrzeć, jaki los spotka skargi obywateli na wymiar sprawiedliwości kierowane do Rzecznika”. Dodał, że obywatele skarżą się do posłów i mówią, że "tam nie warto w ogóle pisać".

- Rzecznik jest niewrażliwy na los Polaków i Rzecznik też stanął dziś w obronie sądów; których reformy domagają się obywatele. Obywatele naciskają na nas: ani kroku do tyłu - powiedział Piotrowicz.

d29h74h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29h74h
d29h74h
Więcej tematów