ycipk-16e8d4

Poznań. Zmarła 6-latka zarażona pneumokokami. Panika w przedszkolu

W niedzielę w jednym ze szpitali w Poznaniu zmarła 6-letnia dziewczynka. Po badaniach przeprowadzonych przez sanepid okazało się, że przyczyną jej śmierci były pneumokoki. W przedszkolu, do którego chodziła, wybuchła panika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznań. Dziewczynka zmarła w niedzielę
Poznań. Dziewczynka zmarła w niedzielę (East News)
ycipk-16e8d4

6-letnia Iwonka w weekend trafiła do Szpitala Klinicznego im. Jonschera w Poznaniu. W niedzielę zmarła. - W niedzielę, na telefon alarmowy, otrzymaliśmy informację o podejrzeniu zakażenia meningokokami i zgonie dziecka w poznańskim szpitalu - mówiła portalowi epoznan.pl Anna Pawłowska, Kierownik Oddziału Epidemiologii poznańskiego sanepidu.

Jak informuje "Głos Wielkopolski", dziecko chodziło do jednego z przedszkoli na terenie gminy Swarzędz, które zostało powiadomiono o tragedii. Początkowo lekarze podejrzewali, że sepsa - bezpośrednia przyczyna śmierci dziewczynki - wywołana była meningokokami, które rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Dlatego w placówce wybuchła panika. Wielu rodziców zostawiło swoje dzieci w domach. Oczekują oficjalnego stanowiska sanepidu, który potwierdzi, że 6-latka była zarażona przez pneumokoki.

Dziewczynka była zaszczepiona zarówno przeciwko meningokokom, jak i pneumokokom. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Iwonka wcześniej chorowała. Miała za sobą operację usunięcia śledziony. Jak czytamy w "Głosie Wielkopolskim", osoby z brakiem lub niewydolnością śledziony są najbardziej narażone na zakażenie pneumokokowe.

ycipk-16e8d4

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Szum wokół edukacji seksualnej. Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

ycipk-16e8d4

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-16e8d4

ycipk-16e8d4
ycipk-16e8d4