Trwa ładowanie...
d2nzw2t

Pożegnanie Jana Olszewskiego. Rachoń i Sakiewicz pełnili wartę honorową

Trwają uroczystości pogrzebowe związane ze śmiercią byłego premiera. O godz. 22 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej rozpoczęło się czuwanie. Wartę honorową przy trumnie Jana Olszewskiego pełnili m.in. dziennikarz TVP i redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wartę honorową przy trumnie Jana Olszewskiego pełnili Michał Rachoń i Tomasz Sakiewicz
Wartę honorową przy trumnie Jana Olszewskiego pełnili Michał Rachoń i Tomasz Sakiewicz (Facebook.com)
d2nzw2t

W Warszawie trwają uroczystości pogrzebowe po śmierci Jana Olszewskiego. Od rana trumna z ciałem byłego premiera była wystawiona w KPRM. O godz. 18 odbyła się msza żałobna polityka. Następnie kondukt żałobny udał się do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Od godz. 22 w kościele trwają czuwania i modlitwy.

Wartę honorową przy trumnie z ciałem Olszewskiego pełnili między innymi dziennikarz TVP Michał Rachoń i redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Trumna pozostanie w kościele do godz. 10.50. Potem zostanie przeniesiona do Archikatedry św. Jana Chrzciciela, gdzie odbędzie się msza żałobna. Ciało byłego premiera spocznie na Powązkach Wojskowych.

Uroczystości pogrzebowe Olszewskiego mają charakter państwowy. W Kancelarii Premiera hołd oddali mu m.in. Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński oraz marszałkowie Sejmu i Senatu. Polityka pożegnało również tysiące obywateli. W Brukseli przed Komisją Europejską flagi opuszczono do połowy. Żałoba narodowa potrwa do soboty do godz. 19.

d2nzw2t

Jan Olszewski zmarł 7 lutego 2019 r. w wieku 88 lat. Odszedł po długiej i ciężkiej walce z chorobą. Podczas pobytu w domu stracił przytomność i został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Był adwokatem i działaczem opozycji demokratycznej. W przeszłości pełnił funkcję doradcy prezydentów Lecha Wałęsy i Lecha Kaczyńskiego. W 1991 r. został wybrany na premiera, którym pozostał do czerwca 1992 r.

Zobacz także: Trumna z ciałem premiera Olszewskiego przeniesiona do KPRM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nzw2t

Podziel się opinią

Share
d2nzw2t
d2nzw2t
Więcej tematów