ycipk-4ct2xj

Pożar zabytkowego kościoła w Lutolu Suchym. Runęła część dachu

W czwartek płonął kościół pw. św. Piotra i Pawła w Lutolu Suchym (woj. lubuskie). Ogniem zajęła się XIX-wieczna wieża, którą strażacy próbowali uratować. Na szczęście, nikt nie ucierpiał w pożarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strażacy starali się uratować zabytkową wieżę kościoła
Strażacy starali się uratować zabytkową wieżę kościoła (OSP Lutoń Suchy)
ycipk-4ct2xj

Informację o pożarze strażacy otrzymali w czwartek ok. godz. 12.00. Ognień zajął wieżę XIX-wiecznego kościoła pw. św. Piotra i Pawła - informuje portal remiza.pl. Część dachu runęła do środka świątyni.

Na miejscu pracowąło 19 zastępów straży pożarnej m.in. z powiatów międzyrzeckiego i świebodzińskiego, ale ściągane były też posiłki.

ycipk-4ct2xj

- Spalona została konstrukcja dachu, ale udało się zabezpieczyć część wyposażenia świątyni - powiedział w TVN24 Marek Harkot ze straży pożarnej w Międzyrzeczu. Chodzi m.in. o naczynia litrugiczne, który zostały ocalone.

Koło godz. 15.00 strażacy poinformowali, że dogaszają pożar. Teraz do akcji przystąpi grupa strażaków pracujących na wysokościach. Mają za zadanie m.in. zdjąć krzyż z kopuły kościoła.

Trudno w tej chwili oszacować straty. Wiadomo, że spłonął dach kościoła oraz część wieży i strop. Jak poinformowała straż pożarna, w dolnej części kościoła nie ma zniszczeń spowodowanych pożarem. Nadpalona jest jedynie boczna część ołtarza oraz zalane organy.

Neogotycki kościół filialny pw. św. Piotra i Pawła Apostoła z końca XIX w. jest atrakcją turystyczną woj. lubuskiego.

ycipk-4ct2xj

Źródło: remiza.pl, TVN24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4ct2xj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ct2xj

ycipk-4ct2xj
ycipk-4ct2xj