Trwa ładowanie...
d415ueu

Powstanie partia z Andrzejem Dudą na czele? Zaskakujące porównanie Ryszarda Czarneckiego

Eurodeputowany Ryszard Czarnecki (PiS) podczas rozmowy o polityce mówił o "yeti i potworze w Loch Ness". Co miał na myśli? Te postaci porównał do... nowej partii, na której czele miałaby stanąć prezydent Andrzej Duda. Jak podkreślił, nie wierzy ani w jedno ani w drugie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS, uważa, że opozycja lansuje się na ludzkiej tragedii
Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS, uważa, że opozycja lansuje się na ludzkiej tragedii (WP.PL)
d415ueu

- Piękna defilada, nowoczesne uzbrojenie żołnierze ale też reprezentacje wielu służb też europejskich - mówił Czarnecki w Polskim Radiu 24. Tymi słowami opisał obchody Święta Wojska Polskiego w Warszawie. Jak zaznaczył, to "spektakularne zaprzeczenie narracji opozycji", która twierdzi, że Polska jest izolowana.

Przypomnijmy, że przeciwnicy rządu uważają, że na WOT przeznacza się zbyt duże pieniądze. Polacy w tej sprawie stają po stronie rządu i opowiadają się za modernizacją polskiej armii oraz zwiększeniem wydatków na jej unowocześnianie.

Zobacz też: Co łączy Czarneckiego ze Schetyną, a co Tuska z Kurskim?

Relacje Duda - rząd

Czarnecki skomentował też doniesienia o konflikcie między prezydentem a rządem. Po czyjej stronie stoi? - Myślę, że rząd miał racje ws. zmian w wymiarze sprawiedliwości - powiedział. Tłumaczył też, że weta prezydenckie to nic nowego. - Nie mam amnezji. Pamiętam jak Komorowski zawetował fundamentalny pakiet ustaw złożony przez rząd - mówił.

Czy zatem można spodziewać się, że PiS wystawi Dudę na swojego kandydata na prezydenta - Nie ma co w tej chwili spekulować - stwierdził. Jednocześnie zapewnił, że "prawica się na pewno nie podzieli".

Przyznał jednocześnie, że czeka na inicjatywę prezydenta. - Mam nadzieję, że kobyłka u płotu będzie - dodał. - Polki i Polacy, Polska tego oczekuje - tłumaczył.

Źródło: Polskie Radio/WP

d415ueu

Podziel się opinią

Share
d415ueu
d415ueu
Więcej tematów